klawiatura laptopa

Najmocniejsze laptopy na świecie

Kiedyś laptopy nie były uważane za sprzęt odpowiedni do grania. Dziś wiele się zmieniło, urządzenia te charakteryzują się coraz większą mocą, która pozwala nam wykorzystywać je do gier, a przy doskonalszych modelach nie ma już praktycznie różnicy między laptopami a komputerami stacjonarnymi. Trzeba jednak dobrze wybrać. A zatem które laptopy to te mocne?

Mocny czyli jaki?

O co właściwie tu chodzi? Co sprawia, że określony laptop jest mocny i można śmiało odpalić na nim nawet grę o wysokich wymaganiach? Otóż najważniejsza jest tu wydajna karta graficzna i takiż procesor, który powinien też bez problemu pracować z wystarczającą ilością szybkiej pamięci operacyjnej (optymalnie co najmniej 8 gigabajtów w trybie Dual Channel).

Oczywiście taka moc to nie wszystko, co dobry laptop do gier powinien sobą reprezentować, bo laptop może być mocny, ale przede wszystkim w dobrej cenie (przykłady: www.zadowolenie.pl/komputery-i-laptopy/laptopy), a i komfort rozgrywki jest ważny. By go zapewnić pożądane cechy to oczywiście wygodna i jednocześnie wytrzymała klawiatura (nieraz przecież poniesieni ekscytacją podczas gry będziemy się na niej wyżywać bez opamiętania), dobry ekran i system audio, a także skuteczny układ chłodzenia (ważny zwłaszcza, jeśli lubimy grać przez długie godziny), pracujący możliwie cicho, by nie dekoncentrował nas w czasie gry.

Eurocom Sky X9E

Prawdopodobnie najmocniejszym laptopem na świecie jest Sky X9E firmy Eurocom. Ten sprzęt bazuje na chipsecie Intel Z170, a wyposażony jest aż w trzy różne procesory, ma też najnowocześniejsze układy graficzne. Z takim zapleczem bez problemu odpalimy każdą grę, choćby nawet miała wymagania nie z tej ziemi.

Czy są tu jakieś mankamenty? Dla wielu z pewnością będzie to cena. No ale nie oszukujmy się – najmocniejszy dostępny laptop, na którym pójdzie nam każda gra, wyposażony w rozmaite bajery, takie jak zabezpieczenie w postaci czytnika linii papilarnych (!) – każdy, kto żyje już trochę na świecie, może mieć pewność, że taka zabawka nie będzie należeć do tanich. I rzeczywiście, za przyjemność korzystania z tego sprzętu będziemy musieli zapłacić znacznie więcej niż te dziesięć tysięcy złotych, które wielu z nas traktuje jako górny limit.

Dla niektórych wadą będzie też to, że owo wypasione urządzenie swoje waży. Przywykliśmy patrzeć na laptopy jako na komputery przenośne – w końcu to odróżnia je od pecetów. Niestety ten konkretny waży niemal pięć kilogramów, a w tym wypadku owa mobilność staje się kwestią dyskusyjną.

MSI GT73VR 7RF

Za, bagatela, piętnaście tysięcy złotych możemy mieć prawdziwe cudo. Procesor Intel Core i7-7820HK, karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1080, dwa dyski, trzydzieści dwa gigabajty RAMU z możliwością rozszerzenia do sześćdziesięciu czterech, a do tego jeszcze ponad siedemnastocalowy ekran Ultra HD. To właśnie sprzęt dla najbardziej zapalonych graczy, którzy sięgają po to, co na rynku najlepsze, nie bacząc na cenę.

Lenovo Legion Y520-15IKBN

Jeśli zależy nam na czymś tańszym, to możemy sprawić sobie Lenovo Legion. Cena nie przekracza czterech tysięcy złotych, jest zatem w zasięgu nawet średnio zamożnego gracza, a sprzęt zapewnia wszystko, czego będziemy potrzebować do bezproblemowego grania – procesor Intel Core i5, kartę graficzną Geforce GTX 1050 i dysk SSD o pojemności stu dwudziestu gigabajtów.

dziewczyna z laptopem

HP Pavilion Power 15

Ten laptop nie ustępuje poprzedniemu pod względem mocy, ma zresztą bardzo podobne parametry, dzięki zastosowaniu w nim tych samych rozwiązań odnoście procesora, dysku i karty graficznej. Czy ma jakąś przewagę? Warto wspomnieć chociażby o wyjątkowo smukłej obudowie, która bardzo dobrze wpływa na jego mobilność – bez problemu można go wszędzie ze sobą zabrać.

MSI GE62 7RE(Apache Pro)-037PL

Tutaj zastosowano bardziej zaawansowaną kartę graficzną Nvidia Geforce GTX 1050Ti, która w porównaniu z tradycyjną pięćdziesiątką stwarza różnicę, którą bez trudu zauważymy na ekranie gołym okiem. Oprócz tego laptop jest godny uwagi ze względu na wygodną klawiaturę, miejsce na dwa dyski i dużą liczbę złącz.

Asus ROG Strix GL502VM

Tutaj zastosowano zupełnie inne rozwiązania. Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1060 i procesor Kaby Lake – Intel Core i7-7700HQ zapewnią płynne działanie nawet najnowszych gier, nie tylko teraz zresztą, bo prawdopodobnie jeszcze przez ładnych kilka lat premierowe gry będą chodziły na tym cacku bezproblemowo i nie będziemy zmuszeni obniżać poziomu szczegółowości grafiki.

Asus ROG Strix GL502VS

Nie, to nie ten sam, co opisany powyżej. Owszem, nazwa prawie ta sama (ta jedna literka na końcu robi jednak różnicę), wygląd też w zasadzie ten sam, ale nie nazwa i obudowa są ważne, lecz możliwości – a ten model przedstawia daleko większe, dzięki karcie graficznej Nvidia Geforce GTX 1070, większemu dyskowi SSD i większej ilości pamięci RAM.

1 komentarz

  1. Olivia Odpowiedz

    Uwielbiam laptopy, a moja ulubiona marka to Lenovo, zawsze patrzę przede wszystkim na bebechy, dla mnie sprzęt musi być dobry i mocny.

zostaw komentarz