Coraz więcej osób decyduje się na taki wystrój

Urządzamy pokój kawalera, czyli minimalnie i funkcjonalnie

Znamieniem XXI wieku staje się coraz częściej spadająca liczba małżeństw, a tym samym coraz bardziej popularnym stylem życia okazuje się być pozostanie singlem. Kawalerskie mieszkania często wyznaczają osobne trendy w wystroju wnętrz. Jak powinien wyglądać pokój współczesnego singla?

1. Po pierwsze – minimalizm

Minimalizm jest słowem kluczowym w aranżacjach wnętrz stworzonych na potrzeby kawalerów. W pokojach mężczyzn królują stalowe, monochromatyczne, choć często jasne kolory, które optycznie powiększają pomieszczenie. Sprawia ono też dzięki nim wrażenie zimnego, nowoczesnego i typowo męskiego pokoju.

Spośród wielu typów mebli, panowie najczęściej wybierają niskie kanapy oraz rozległe meble: długi, niski, szklany stolik kawowy, rozpięta na długość ściany szafka pod telewizor, duże fotele w geometrycznych kształtach. Takie przykłady zaaranżowanych kawalerek możemy znaleźć na homebook.pl. Na próżno szukać tutaj dodatków, takich jak bibeloty na półkach, kolorowe zasłony, wymyślne firany, czy wazony z kwiatami. Mężczyźni często ograniczają się do prostych wnętrz, które są równie proste w utrzymaniu ładu i porządku.

źródło: homebook.pl

2. Po drugie – funkcjonalność

W prawdziwie męskim świecie nic nie dzieje się bez przyczyny. Szafka pod telewizorem jest tak duża, bo zazwyczaj w niej jest schowany również sprzęt DVD czy konsole do gry. Wraz z nimi schowane są niezliczone płyty z filmami i kolejnymi grami na wieczór z kolegami. W męskich pokojach półki pojawiają się po to, by ułożyć na nich np. książki, a nie ? by same w sobie były elementem dekoracyjnym.

źródło: homebook.pl

Kawalerowie często stawiają na proste, ale przemyślane rozwiązania. To właśnie w tych mieszkaniach najłatwiej spotkać stolik do kawy z ukrytą kieszenią – gazetownikiem, czy malutki dostawiany do kanapy blat, który pełni zarówno funkcję podstawki pod laptopa, jak i stolika na śniadanie.

źródło: homebook.pl

3. Po trzecie – gadżety

Obowiązkowym punktem w kawalerskim mieszkaniu jest kąt z suto wypełnionym barkiem. Dodatkowym wyposażeniem pokoju często staje się wysoki, podświetlany blat z dwoma krzesłami barowymi, tzw. Hokerami. Te znów produkowane są w różnych możliwych formach: od klasycznych, drewnianych, przechodząc przez metalowe stelaże ze skórzanym siedziskiem, kończąc na podstawie stworzonej z najlepszych na świecie aluminiowych felg samochodowych.

Mieszkania mężczyzn są też często naszpikowane elektroniką. Mężczyźni chcą jak najbardziej ułatwić sobie życie i inwestują w innowacyjne rozwiązania ? jak na przykład włączanie światła w pokoju z poziomu smartfona, zanim wejdą do mieszkania, włączanie telewizora, by mecz już na nas czekał od momentu przekroczenia progu własnego M, czy też ustawianie optymalnej temperatury, sterując zdalnie klimatyzacją i ogrzewaniem.

1 komentarz

  1. Miro Odpowiedz

    Za czyste i zbyt sterylne te wnętrza. Prawdziwy pokój kawalera wygląda tak jak mój – cały zawalony różnorakimi klamotami. Aranżacja „Artystyczny nieład” się to nazywa.

zostaw komentarz