Brązowa wersalka

Wersalki zawsze modne i ponadczasowe, ale jak dobrać do wnętrza?

Wersalka pełni nie tylko funkcję relaksacyjną, ale także ozdobną. Bowiem to na niej skupia się pierwsze spojrzenie na pokój, to ona może być punktem centralnym pomieszczenia. Wersalek na rynku jest po prostu bez liku, ale jak dopasować ją do wnętrza?

Jaka wersalka do salonu?

W salonie najczęściej śpimy, oglądamy telewizję, rozmawiamy i czytamy. A te wszystkie czynności wykonujemy oczywiście siedząc wygodnie na wersalce. A jako, że to duży przedmiot, przykuwa też uwagę. Poszukując mebla do wypoczynku i do spania weź pod uwagę, że musi on komponować się z wnętrzem. Wersalki dopasujesz z MebleWersal.pl, gdzie wybierać możesz zarówno wśród modeli w jaskrawych jak i stonowanych barwach. Wszystko naturalnie zależy od tego w jakim stylu urządzony jest twój salon.

Oczywiście decydując się na zakup wersalki pomyśl o wielkości pomieszczenia jak i samym układzie wnętrza. Wersalka powinna także mieć określoną szerokość powierzchni spania, jednak funkcja rozkładania nie może wpływać na ogólny design mebla.

Jaki kolor wersalki wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu we wnętrzach dominował styl minimalistyczny, a kolorystyka była utrzymana w szarościach i beżach. Obecnie barwę wersalki dobieramy bardziej do własnego gustu niż do panujących trendów w wystroju wnętrz. Możesz zatem zdecydować się na wersalkę w kolorze czerwieni, błękitu, zieleni lub żółci. Wszystko zależy jednak od tego jaką mamy barwę ścian w pomieszczeniu i czy jest w nim dużo świtała. W sporych rozmiarów pokojach można bez obaw pozwolić sobie na każdy kolor wersalki przy założeniu, że będzie się on komponował z barwą ścian. Wersalkę dobierać możesz tak, by harmonizowała z całym wnętrzem lub tworzyła kontrast. Na przykład w pokoju gdzie ściany są szare doskonale sprawdzi się wersalka w kolorze kontrastującym – czerwonym lub bordo.

Weź pod uwagę, że kolor wersalki będzie miał wpływ na częstotliwość jej czyszczenia. Na jasnym meblu wszelkiego rodzaju zabrudzenia są bardziej widoczne niż na ciemnym. Jeśli masz zwierzęta twoja wersalka będzie narażona na wiele nieczystości.

Kolaż z wersalkami

Na jaki rodzaj obicia wersalki warto się zdecydować?

Do najczęściej wybieranych obić wersalki należy tkanina lub eko skóra. Eko skóra do złudzenia przypomina prawdziwą skórę i również tak jak ona bardzo szybko się czyści. Takie rozwiązanie ma jednak swoje minusy – ten rodzaj obicia jest twardy i może stwarzać wrażenie nieprzytulności. Ale jedni przecież wolą miękkie obicia, inni wybiorą stabilne oparcie, wszystko jest tu więc kwestią bardzo indywidualną. Popularne są wersalki z tkanin, w tym tych zawierających teflon. Są bardzo modne i mają nowoczesny wygląd. A ponadto należą do mebli ponadczasowych.

Czy konstrukcja wersalki ma znaczenie?

Nie zapomnij o tym, że wersalka powinna być wygodna. Dlatego przed zakupem zwróć uwagę na jej konstrukcję, zarówno dotyczy to budowy jak i samego siedziska. Konstrukcja wersalki powinna być stabilna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dobrze sprawdzi się zatem konstrukcja stalowa. W sklepach często można spotkać konstrukcję drewnianą wykonaną z masywu, masywu klejonego warstwowo lub sklejki. Płyta wiórowa jest jednym z gorszych materiałów konstrukcyjnych, więc powinno się raczej unikać kupna tak wykonanego mebla.

zostaw komentarz