Stół z naczyniami i szkłem

Trochę Francji w polskiej kuchni

Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie będzie o gotowaniu (może następnym razem). Francja w kuchni jest modna nie tylko kulinarnie, ale tez coraz bardziej w wystroju wnętrz. Skoro zaś kuchnia francuska uchodzi za najlepszą na świecie, to dlaczego nie wykorzystać tego stylu także w urządzaniu wnętrz?

1. Gdzie można wprowadzić francuski styl?

Francuskie inspiracje stosuje się w domach na wsiach, gdzie sielski klimat okolicy znacząco wpływa też na sposób aranżacji wnętrza domu, zwłaszcza kuchni. Jeśli należymy do szczęśliwców posiadających dom na wsi lub spokojnych przedmieściach, warto zastanowić się na wprowadzeniem tej mody i do naszej kuchni.

Stół z naczyniami i szkłem

2. Jakie kolory w kuchni?

Aby zaaranżować kuchnię w takim stylu potrzebne jest raczej spore pomieszczenie. Kuchnia to serce domu, gdzie znajdzie się miejsce dla centralnie umieszczonego stołu i krzeseł.

Jak zwykle na początku warto zacząć od ścian ? to już połowa sukcesu. Pomaluj ściany kuchni ciepłymi odcieniami bieli, błękitu albo zieleni. Wnętrze powinno być utrzymane w przyjemnych, kojarzących się z naturą, kolorach.

3. Meble kuchenne – wybierz drewno

Podłoga i meble to oczywiście drewno. O ile z drewnianej podłogi można zrezygnować na rzecz kafli (tu proponowałbym delikatną imitację kamiennej podłogi), to meble już powinny być klasyczne ? drewniane.

Nieodzowny jest również duży drewniany stół. Kuchnia wiejska to bogactwo naturalnych dodatków, kwiaty, zdobienia, ozdobne firanki i zasłony to elementy kuchni w wiejskim domu, których nie może zabraknąć.

W aranżacji takiej przytulnej kuchni można wykorzystać stare meble, które odnowione na pewno będą idealnie komponować się z przeznaczeniem i wystrojem tego pomieszczenia.

1 komentarz

  1. Leoni Odpowiedz

    Moja koleżanka ma u siebie taką francuską kuchnię. Pięknie to wygląda! Jest taka przytulna 😉

zostaw komentarz