jak uatrakcyjnic wesele slub

To jedyny taki dzień w życiu. Podpowiadamy jak uatrakcyjnić wesele

Co zrobić, by ten ważny dzień był dla nas niezapomniany? Jak zachwycić gości? Te pytania coraz częściej zadają sobie przyszli małżonkowie, którzy planują wesele. Niegdyś zabawa weselna ograniczała się do tańców przy muzyce granej na żywo, a jak jest obecnie?

1. Pierwszy taniec

Coraz więcej par decyduje się na naukę pierwszego tańca. Wyszukaną choreografią chcą zadziwić gości. Pomysły są różne. Jedni preferują klasyczne tańce takie jak walc angielski czy wiedeński, drudzy próbują swoich sił w wariackim freestylu. Bez wątpienia druga forma budzi najwięcej uśmiechu i gwarantuje udaną zabawę. Z drugiej strony należy pamiętać, iż klasyka jest ponadczasowa i elegancka. Koszt kursu ? ok. 500 zł.

2. Pokaz taneczny

Skoro jesteśmy przy tańcu, warto napomknąć o profesjonalnych pokazach tanecznych. Słyszy się o tańcu brzucha, towarzyskim czy ludowym. Największym zainteresowaniem cieszy się ?Fireshow? – taniec z ogniem. Pokaz ten wykonywany jest nocą i niesamowicie uświetnia atmosferę. Najczęściej spektakl trwa od 20 do 50 minut. Za taki pokazał zapłacimy około 1500 złotych.

3. „Foto-budka”

Bardzo dużą popularnością podczas takich zabawa cieszą się ?foto-budki?, które gwarantują dużą dawkę śmiechu. Dzięki nim powstaje również odrębny album ślubny, w którym goście zamieszczają własnoręcznie wykonane zdjęcia. Koszt waha się w zależności od czasu wynajęcia ?foto-budki? ? 900 ? 1500 zł. Zdjęcia można robić także za pomocą aparatu typu polaroid, który od razu drukuje odbitki. Cena takiego aparatu sięga rzędu 200 ? 300 zł.

4. Lampiony

Nie można zapomnieć o lampionach szczęścia, które w dzisiejszych czasach coraz częściej stanowią nieodłączny element przyjęcia weselnego. Atrakcja rodem z Dalekiego Wschodu ma przynieść młodej parze boską przychylność i szczęście. Koszt ? od 10 zł. za sztukę.

sala na wesele

5. Animator dla dzieci

W tym dniu warto pamiętać o najmłodszych i zdecydować się na animatora, który zapewni dzieciom opiekę i wspaniałą zabawę. Dzięki temu rozwiązaniu, rodzice pociech będą mogli bez skrępowania oddać się weselnym rozrywkom. Koszt wynajęcia jednego opiekuna to 500 ? 1000 zł.

6. Karaoke

Rewelacyjnie sprawdza się karaoke. Rodzina i znajomi będą mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności wokalne i zadedykować konkretny utwór. By atrakcja ta nie okazała się klapą ? trzeba zadbać o dobrego wodzireja, który umiejętnie poprowadzi zabawę. Tutaj koszta są różne.

7. Mini-gazety i foldery

Niemalże na każdym przyjęciu wyświetlany jest pokaz slajdów ukazujący historię związku. Jednak ostatnio coraz modniejsze stają się oryginalne mini-gazetki, foldery zawierające fotografie z dzieciństwa, ważne daty ? pierwsze spotkanie, pocałunek. Koszt 100 ? 300 zł.

8. Tort z muffinek

Niektórzy decydują się na nietypowy deser ? są to kolorowe cukierki, landrynki, gumy do żucia i babeczki. Można spotkać się nawet z tortem z muf finek! Propozycja podania tortu pochodzi z Zachodu, gdzie jest niezwykle popularna. Na to wdzięczne zastępstwo decyduje się coraz więcej par. Przyczyny: wyszukana forma, wygoda i szybkość podania. 100 sztuk babeczek kosztuje około 600 zł.

komentarze 3

  1. Married Odpowiedz

    Foto-budki są teraz na wszystkich weselach. Przynajmniej były na tych, na których ja byłam. I przyznam, że to bardzo fajny pomysł. Zabawa jest przednia 😀

  2. Eliza Odpowiedz

    Tych atrakcji weselnych jest bardzo dużo i to jak będzie wyglądać wesele to już zależy od indywidualnych preferencji. My z mężem mieliśmy skromne wesele bez żadnych atrakcji bo dla nas liczyło się przyjęcie tego sakramentu i kameralne przyjęcie w gronie najbliższych nam osób.

  3. Gustlik Odpowiedz

    Takie atrakcje są jeszcze całkiem spoko, ale wszystkich tych weselnych siermiężnych zabaw, do których wodzirej zawsze tak zachęca, to po prostu nienawidzę.

zostaw komentarz