urządzenia elektryczne

Projektowanie, doradztwo, logistyka urządzeń elektronicznych – Top 10 firm w Polsce

Ciągłe udoskonalanie swojego biznesu to absolutna konieczność w świecie, w którym liczy się zarówno jakość, szybkość, jak i cena. Współczesna technologia pozwala na przyspieszenie produkcji i ograniczenie kosztów. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy urządzenia elektryczne w naszej firmie są zaprojektowane dokładnie do tego rodzaju pracy, jaką wykonują. Poniższe zestawienie to top 10 firm, które zajmują się projektowaniem, doradztwem i logistyką urządzeń elektrycznych.

urządzenia elektryczne

1. MASTERS

To jedna z najwyżej cenionych firm, która w sposób kompleksowy zajmuje się obsługą przedsiębiorstw. Firma powstała w 2002 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Eksperci firmy Masters doradzają swoim klientom, projektują gotowe urządzenia i zajmują się logistyką. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich wysokie know-how i centrum szkoleniowe, w którym rozwijane są najnowsze projekty. Ich oferta jest tak szeroka, że można w niej znaleźć zarówno małe pendrive’y, jak i ogniwa fotowoltaniczne.

2. EAE Elektronik

To jeden z najbardziej znaczących kopciuszków w tym zestawieniu. Firma EAE Elektronik zaczynała w 1993, wykonując proste instalacje elektryczne i domofonowe. Pod koniec XX wieku zajęli się okapami, a teraz znani są z produkcji sterowników elektronicznych. Ten producent specjalizuje się również w montowaniu w technologiach SMT i THT.

3. Apex

Firma zajmuje się przede wszystkim automatyzacją zakładów i budową maszyn. Na polskim rynku działa już od 1997 roku. Wykonywane przez nią maszyny i urządzenia łączą ze sobą wiele technik, m. in. pneumatyczne, mechaniczne i elektryczne. Firma obsługuje zarówno wielkich przedsiębiorców, jak i mniejszych producentów.

4. APP

To firma, która już od 2005 roku wykorzystuje media energetyczne w swoich procesach produkcyjnych. APP jest w stanie zaprojektować, zaprogramować i wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które zautomatyzują proces produkcji. Jej urządzenia elektryczne wykonywane są w systemie przeciwwybuchowym CEAG. W ostatnim czasie weszła w spółkę z firmą COOPER Crouse-Hinds (EATON).

5. PM – Projektowanie Maszyn

Firma zajmuje się projektowaniem i budowaniem maszyn od 20 lat. Ich głównym założeniem jest tworzenie urządzeń, które będą w perfekcyjny sposób dopasowane do zapotrzebowania klientów. Firma PM zajmuje się nie tylko produkcją urządzeń, które mają zwiększyć wydajność pracy, lecz również tworzy te, których zadaniem ma być poprawa bezpieczeństwa pracy lub ochrona zdrowia pracowników.

6. Promatik

Ta firma z Kielc zajmuje się automatyzacją produkcji na wyjątkowo zaawansowanym poziomie. Zamówić tu można nie tylko zwykle maszyny, lecz także specjalistyczne roboty, które będą w stanie wykonać bardziej zaawansowane zadania. Firma skupia się przede wszystkim na branży automotive i AGD.

7. Elektromontaż-Toruń

To firma, która również rozpoczęła swoją działalność na początku lat 90, by po kilku latach przekształcić się w świetnie działającą spółkę pracowniczą. Elektromontaż-Toruń zajmuje się między innymi produkcją szaf automatyki przemysłowej, a także tworzeniem całych instalacji elektrycznych.

8. ELMOR S.A.

To skomercjalizowana firma, której początki sięgają 1945 roku. Początkowo firma zajmowała się jedynie naprawą urządzeń elektrycznych, jednak bardzo szybko stała się liderem w produkcji niezbędnych maszyn dla przemysłu morskiego. Elmor produkuje obecnie również rozdzielacze niskiego i średniego napięcia.

9. DEKATRON

Bytomska firma od 2000 roku zajmuje się szeroko pojętą automatyką w przemyśle. W swojej ofercie ma między innymi rozbudowane instalacje przemysłowe, a także usługi związane z projektowanie sieci telekomunikacyjnych, internetowych. DEKATRON zajmuje się także tworzeniem serwerowni.

10. PiBM

Firma oferuje bardzo szeroki wachlarz usług. W jej ofercie można znaleźć kompletne linie produkcyjne dostosowane do produkcji konkretnego asortymentu, jak i modernizację zastanej infrastruktury. Wśród klientów PiBM znaleźć można zarówno branżę samochodową, jak i spożywczą.

zostaw komentarz