Mama i córka przed komputerem

Jak zarobić siedząc z dzieckiem w domu?

Życie pisze różne scenariusze, jednym z nich jest konieczność pozostania w domu w celu sprawowania opieki nad dzieckiem. To często wiąże się z przymusem zrezygnowania z kariery zawodowej. Coraz więcej mam zastanawia się nad tym, jak zarobić na podstawowe potrzeby malucha, nie wychodząc z domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak dorobić siedząc w domu z dzieckiem.

  1. Prowadzenie bloga
  2. Sprzedaż rękodzieła
  3. Opieka nad dzieckiem
  4. Kupuj i sprzedawaj

1. Prowadzenie bloga

Zarabianie na blogu jest obecnie jedną z najbardziej powszechnych form. Jest również bardzo wygodne, ponieważ to od ciebie zależy, kiedy opublikujesz na nim artykuł czy inną formę przekazu. Nikt ci nie narzuca zakresu czasowego, w którym określona treść musi się pojawić w serwisie. Dzięki temu nie musisz się stresować, że dziecko nie chce iść na drzemkę, a ty nie możesz usiąść do komputera. Pomocne porady opisujące, na czym polega taka forma zarabiania, znajdziesz bez problemu w internecie, dlatego czytaj poradniki dla kobiet na przykład www.planetawenus.pl. Jeśli wcześniej nie prowadziłaś bloga ani żadnej innej podobnej strony, nie martw się. W sieci dostępne są proste szablony, dzięki którym taką stronę możesz bez trudu zrobić sama. Najważniejszy jest pomysł, by zacząć. Zamiast bloga, może to być na początku zwykła strona na facebooku, lub własny kanał na youtubie. Wybierz dowolny temat, w którym czujesz się dobrze. Możesz pisać lub opowiadać o gotowaniu, modzie, sposobach na oszczędzanie itp. Jeżeli będziesz prowadzić bloga z pasją i zaangażowaniem, wkrótce zostanie to zauważone i docenione przez internautów, którzy będą cię wspierać na różne sposoby, m.in. mogą przekazywać ci środki finansowe na dalszą działalność, a później, kto wiem, może zwrócisz uwagę jakiegoś reklamodawcy, który będzie chciał nawiązać z Tobą współpracę?

2. Sprzedaż rękodzieła

Jeżeli masz talent do tworzenia nowych rzeczy, możesz na tym sporo zyskać. Rękodzieło jest teraz bardzo modne i w związku z tym, jest na nie spore zapotrzebowanie. Możesz ogłosić swoje usługi na portalach ogłoszeniowych lub na profilu na facebooku. Na pewno znajdą się chętni na ręcznie robioną biżuterię, uszyte na zamówienie ubrania i inne akcesoria dla dzieci, tworzyć ciekawe i oryginalne dekoracje do wnętrz, szydełkować, czy piec okolicznościowe torty. Pomysłów jest naprawdę całe mnóstwo. Musisz wygospodarować sobie swoją przestrzeń w domu, w której w spokoju będziesz mogła realizować zamówienia. Pamiętaj, aby nie wystawiać cen z kosmosu, ponieważ możesz zrazić potencjalnych klientów już na starcie. Oceń, ile pieniędzy przeznaczasz na zakup produktów, potrzebnych do wykonania danej pracy oraz czas, jaki musisz na to poświęcić.

Kobieta pracuje nad rękodziełem

3. Opieka nad dzieckiem

Jeżeli masz dużo cierpliwości do dzieci, jesteś dobrze zorganizowana i z przyjemnością zajmiesz się jeszcze jednym dzieckiem, możesz ogłosić się w internecie, że chętnie zaopiekujesz się jeszcze jednym maluchem. W tym wypadku bardzo ważne jest, abyś miała w domu dużo przestrzeni tak, aby dzieciaki mogły się swobodnie bawić, poruszać i nie wchodzić sobie w paradę. Taka forma opieki domowej zyskuje coraz większą popularność i można na tym naprawdę nieźle zarobić. Co więcej, gminy miejskie często prowadzą programy dla takich opiekunów. Wówczas podpisuje się umowę z urzędem, który pomaga w znalezieniu dzieci do opieki.

4. Kupuj i sprzedawaj

Jeżeli masz nosa do interesów, możesz spróbować szczęścia w handlu. Bardzo powszechne stało się kupowanie ubrań w second-hand i przerabianie ich tak, aby wyglądały, jak nowe, a następnie, sprzedaje się je z zyskiem. Oczywiście w wyższej cenie. Nie muszą być to ubrania, ale każdy inny przedmiot, który można przerobić i nadać mu drugie życie. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest skupowanie różnorodnych produktów, za naprawdę śmieszne pieniądze, na chińskich portalach i odsprzedawanie ich z zyskiem na polskich stronach. Możesz zająć się także renowacją mebli, które często można znaleźć porzucone na śmietnikach lub robić decoupage.

zostaw komentarz