usuwanie zmarszczek

Jak pozbyć się zmarszczek w jeden dzień?

Każda kobieta chce być piękna. Współczesna medycyna oferuje rozwiązania na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Pytanie, jak pozbyć się zmarszczek w jeden dzień za pomocą nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie jest banalne, lecz jak najbardziej realne, bowiem za pomocą nowoczesnych metod można pozbyć się zmarszczek już w jeden dzień.

Botoks

Jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą a efekt jest niemal natychmiastowy. Botoks jest przeznaczony dla osób chcących pozbyć się głównie zmarszczek mimicznych, które pojawiają się najwcześniej. Zabieg ten ogranicza wydzielanie neurotransmitera zakończeń nerwowych czego rezultatem jest rozkurcz mięśni. Działanie botoksu utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Kobieta w golfie zasłania twarz

Kwas hialuronowy

Zasada działania kwasu hialuronowego jest podobna do botoksu. Wstrzykiwany cienką igłą w okolice czoła, oczu, ust i policzków pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu po ok. 6-12 miesiącach efekt jest bardzo naturalny. Rezultaty są już widoczne tuż po wykonaniu zabiegu. Nie jest to jednak trwałe rozwiązanie, ponieważ jest zależny od wieku, stopnia jędrności skóry i rodzaju preparatu. Żele wypełniające całkowicie wchłaniają się i są bezpieczne dla organizmu, zaś powstałe podczas zabiegu zaczerwienienia i obrzęki zwykle samoistnie ustępują w przeciągu kilku dni.

Peeling medyczny

Ten zabieg musi zostać wykonany tylko przez doświadczonego lekarza, gdyż podczas zabiegu zostaje złuszczonych kilkanaście warstw naskórka. Nieumiejętnie przeprowadzony peeling może pozostawić trwałe ślady. Zabieg ten silnie stymuluje wytwarzanie kolagenu, czego efektem jest jaśniejsza, gładsza i widocznie młodsza skóra. W walce ze zmarszczkami najskuteczniejsze są peelingi mechaniczne (mikrodermabrazja diamentowa), fizyczne (peelingi laserowe) i chemiczne (np. kwasy owocowe)

Zmarszczki można usuwać za pomocą mniej inwazyjnych metod, jednak te wymagają dłuższego stosowania. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć:

Mezoterapia

Zabieg ten jest zalecany osobom posiadającym delikatną i wiotką cerę. Jest to płytkie ostrzykiwanie skóry preparatami o właściwościach regenerujących i pobudzających. Technika ta pozwala na wprowadzenie aktywnych substancji w głąb naskórka, czego efektem jest głębokie nawilżenie, poprawa napięcia i elastyczności skóry oraz silne pobudzenie produkcji kolagenu. Po zabiegu zauważalna jest znaczna poprawa kolorytu skóry i wypełnienie niewielkich zmarszczek mimicznych. Nowoczesne preparaty zawierają kwas hialuronowy, który wzmacnia działanie przeciwzmarszczkowe. Aby uzyskać zadowalający efekt należy przeprowadzić serię zabiegów.

Fotoodmładzanie

Bardzo dobrze się sprawdza w walce z drobnymi zmarszczkami. Działanie lasera jest bardzo delikatne, więc zaleca się ten zabieg osobom posiadającym skórę łojotokową, z rozszerzonymi naczynkami lub rumieniem. Dzięki fotoodmładzaniu cera staje się odświeżona i nabiera blasku. Już podczas pierwszego zabiegu następuje proces leczniczy i naprawczy, ponieważ zwiększa się ilość kolagenu i elastyny. Ze względu na małą inwazyjność efekty zauważalne są dopiero po kilku wizytach.

komentarze 2

  1. Jola Odpowiedz

    W jeden dzień? Nawet po takich zabiegów efektów od razu nie widać. Można tylko straszyć po wyjściu z gabinetu 😀

  2. kamfora Odpowiedz

    Jak w jeden dzień, to chyba tylko porządną tapetą na twarzy, bo innych opcji nie widzę.

zostaw komentarz