Złoty pierścionek

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Kiedy nadchodzi moment podejmowania trudnych życiowych decyzji i stwierdzamy, że to najwyższa pora, aby nasza dziewczyna stała się narzeczoną, powinniśmy wiedzieć, że czeka nas nie lada wyzwanie. Wyjątkowo nie mam tu na myśli przyszłego życia w małżeństwie, bo pierwszym problemem, jaki pojawi się na naszej drodze będzie zakup odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

1. Jak to zrobić?

Opcje są dwie. Pierwsza, dla leniwych, wygodnych tudzież tych próbujących ograniczyć poziom stresu w swojej codzienności do minimum jest prosta ? zabieramy dziewczynę na zakupy, aby sama wybrała sobie odpowiednią błyskotkę.

Złoty pierścionek

Druga, dla wytrwałych, wiąże się ze sprawieniem swej wybrance niespodzianki i tym samym dobraniem pierścionka samodzielnie. O ile pierwsza nie przysparza żadnych problemów, druga może spędzić nam sen z powiek. Jest jednak kilka trików, które pomogą nam ustalić dokładny rozmiar palca ukochanej, a oto i one.

2. Zabaw się w sprytnego złodzieja

Jeżeli Twoja dziewczyna nosi pierścionki i czasami zostawia je w pudełku z biżuterią, możesz spróbować podkraść jeden z nich.

O ile jest to najłatwiejsza możliwość ustalenia jej rozmiaru palca, problem może pojawić się przy wyborze pierścionka, który przyszła narzeczona nosi na palcu serdecznym. Oprócz zabawy w złodzieja, musisz więc również być dobrym obserwatorem i sprawdzić, na który palec trafia jaka błyskotka.

Nie przetrzymuj jej również zbyt długo, żeby nie stresować wybranki, która na pewno prędzej czy później będzie szukała zguby.

pierścionek z brylantem

3. Podstępny spacer do jubilera

Kiedy przechadzać będziecie się po mieście czy też galerii handlowej, niezobowiązująco skieruj swe kroki do najbliższego jubilera, utrzymując, że chcesz pooglądać zegarki. Jako że kobiety kochają biżuterię, Twoja dziewczyna może poczuć wówczas chęć przymierzenia czegoś ładnego. Jeżeli będą to pierścionki, jesteś uratowany. Wystarczy, że wyłapiesz odpowiedni rozmiar i go zapamiętasz. Jeśli nie, musisz kombinować dalej.

4. Nie bój się prosić o pomoc

Nie chodzi oczywiście o pomoc swojej kobiety, bo wtedy możesz pożegnać się z niespodzianką, o rozmiar podpytaj jednak swą przyszłą teściową lub przyjaciółkę swojej wybranki. Nawet jeżeli nie będą go znały, zawsze mogą obmyślić małą intrygę, dzięki której zdobędą podstępem potrzebną informację i znacznie ułatwią Ci zadanie.

5. Zaryzykuj i uśrednij

Jeżeli nie chcesz bawić się w złodzieja czy detektywa i nie odpowiada Ci mieszanie w całą tę sytuację osób trzecich, możesz spróbować dobrać rozmiar według następujących wytycznych. Rozmiar pierścionka średnio zbudowanej kobiety wynosi zazwyczaj 6 lub 7, warto celować więc wówczas w 6,5. Kobiety o mocniejszej budowie ciała potrzebować będą prawdopodobnie pierścionka w rozmiarze 7,5, z kolei te drobniejsze 5,5. Pamiętaj jednak, że nie jest to reguła i sposób ten może Cię zawieść.

6. Tylko bez paniki

Jakąkolwiek z tych metod wybierzesz, pamiętaj, że ma to być przecież przyjemny gest, który was oboje uszczęśliwi, dlatego też nie przejmuj się tym zanadto. Większość jubilerów oferuje opcję darmowego zmniejszenia, powiększenia lub wymiany pierścionka do około dwóch tygodni od dnia zakupu, więc nawet jeśli próby zdobycia rozmiaru zawiodą, nie będzie to sytuacja, której nie można uratować.

1 komentarz

  1. Arleta Odpowiedz

    Kiedy mój mąż chciał się mnie oświadczyć, to wybrał nieszablonowy sposób żeby dowiedzieć się jaki jest rozmiar mojego pierścionka. Mianowicie wziął jeden z tych, które zawsze noszę na serdecznym palcu i odrysował go na kartce, po czym poszedł z nią do jubilera i ten zdjął miarę 🙂

zostaw komentarz