stomatolog-implantolog przy pracy

Wstawiamy implanty zębowe – na co powinniśmy uważać i jak się przygotować?

Utracony ząb powinien być uzupełniony w sposób fachowy i przede wszystkim trwały. Rynek stomatologiczny ma w swojej ofercie wiele rozwiązań, jednak implanty okazują się być najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest jednak parę rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, jeśli się na nie zdecydujemy.

Jeśli zechcemy skorzystać z pomocy doświadczonego implantologa warto zajrzeć na stronę implantmasterspoland.pl/kliniki-master i tam znaleźć odpowiedniego specjalistę. Trzeba podkreślić też, że wstawienie implantu zębowego nie jest to rozwiązaniem dla każdego. Sprawdźmy więc, kto nie może mieć implantów.

Przeciwwskazania

W przypadku implantów bardzo ważny jest stan naszych kości. Śruba jest bowiem mocowana w szczęce. Nie możemy mieć również zapalenia dziąsła. Afta czy opryszczka jest powodem przesunięcia zabiegu w czasie aż do całkowitego wyleczenia.

stomatolog-implantolog przy pracy

Wiele osób wie również, że kobiety w ciąży nie mogą się podać zabiegowi implantacji wszczepu. Jest to spowodowane koniecznością podania znieczulania. Również karmienie piersią uniemożliwia wszczepienie implantu.

Aby zastosować tę metodę, musimy być też w odpowiednim wieku. Nasze kości muszą być już w pełni wykształcone i nie mogą dalej rosnąć. Takim wiekiem jest 16 rok życia. Młodsze osoby muszą niestety poczekać.

W wielu przypadkach cukrzyca może być przeciwwskazaniem do wszczepienia implantu. Uważa się, że obniża ona możliwość gojenia się ran. W takim wypadku konieczna jest jednak indywidualna ocena implantologa.

Palenie papierosów nie uniemożliwia prawidłowej implantacji, jednak w znaczący sposób spowalnia gojenie się dziąsła, a także może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego. Z tego powodu zaleca się powstrzymanie od palenia przez kilka miesięcy po zabiegu.

Jak się przygotować

Przede wszystkim powinniśmy dostarczyć stomatologowi komplet informacji na temat swojej szczęki. W tym wypadku konieczne będzie zdjęcie pantomograficzne. W niektórych przypadkach konieczna może się okazać również tomografia komputerowa szczęki.

Musimy wyleczyć wszystkie afty i stany zapalne zanim poddamy się zabiegowi. Na kilka dni przed wszczepieniem implantu konieczne będzie przyjmowanie specjalnych osłonek antybiotykowych, by zminimalizować możliwość powikłań.

O implant trzeba dbać

Po zabiegu powinniśmy dbać szczególnie o higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów po każdym posiłku i używanie nici dentystycznej powinno wejść nam w nawyk. Jest to również niezbędne w późniejszym okresie. Nasze sztuczne zęby są odporne na próchnicę, jednak dziąsło, które je utrzymuje może ulec obniżeniu na skutek stanu zapalnego. W najgorszym wypadku może skończyć się to utratą implantu.

Implanty to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy uzupełnić braki w naszym uzębieniu. Jeśli zastosujemy się do wskazówek implantologa, będziemy mogli cieszyć się wszczepionym zębem do końca życia.

zostaw komentarz