gotowa bombka z cekinów

Proste w wykonaniu bombki z cekinów

Przemierzając w grudniu centra handlowe oraz targowiska, natknąć się można na całe mnóstwo różnego rodzaju bombek i innych ozdób choinkowych. W dzisiejszych czasach kupić można niemal wszystko, począwszy od ozdób w stylu eko, poprzez kolorowe figurki przyciągające dziecięcą uwagę, aż po ręcznie ozdabiane pierniczki i wielobarwne cukierki z zawieszkami.

Zaskocz innych oryginalnym pomysłem na ozdoby choinkowe

Trudno jest dziś zaaranżować drzewko bożonarodzeniowe w taki sposób, by kogoś zaskoczyć i zachwycić oryginalnością. Można jednak pokusić się o samodzielne wykonanie ozdób choinkowych. Przygotowywanie bombek to świetna zabawa, zarówno dla dzieci, które już nie mogą doczekać się świąt, jak i dla dorosłych.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na wykonanie ozdób choinkowych jest przygotowanie bombek z cekinów. Aby je przygotować, nie trzeba mieć żadnego wielkiego talentu, wystarczy odrobina cierpliwości i trochę wolnego czasu. Dzięki samodzielnemu wykonaniu bombek, możemy mieć takie kolory ozdób, jakie tylko nam się zamarzą. Początkujący powinni wykonać najpierw kilka bombek jednokolorowych, a gdy już dojdziemy do wprawy, można wykonywać ozdoby wielokolorowe i tworzyć na nich misterne wzory.

Bombki z cekinów są tanie i efektowne

Samodzielne przygotowanie cekinowych bombek to koszt zaledwie kilku złotych. W sklepach do rękodzieła, a czasem nawet w hipermarketach dostaniemy niedrogie styropianowe bombki. Opakowanie kilku sztuk kosztuje ok. 2-6 zł, w zależności od średnicy bombek. Opakowanie dużych cekinów, to wydatek rzędu 6-8 zł, ale z jednego opakowania wykonamy minimum dwie bombki. Pozostałe koszty to szpilki (te najzwyklejsze w zupełności wystarczą) oraz kawałki wstążki lub sznurka do wykonania zawieszki, by móc powiesić ozdobę na choince.

Akcesoria do wykonania bombki z cekinów

Jak wykonać bombkę z cekinów?

Sposób wykonania cekinowej bombki jest niezwykle prosty.

  • Najpierw odcinamy kawałek wstążki w wybranym kolorze. Jakiej długości musi być wstążeczka? Takiej, żeby utworzona z niej pętelka bez problemu przeszła przez gałązkę choinki.
  • Z odciętej wstążki układamy pętelkę, miejsce złączenia obu końców wstążki przykładamy na środku wierzchołka styropianowej bombki, kładziemy na łączeniu wstążki pierwszego cekina i wbijamy szpilkę.

bombka z cekinów mocowanie wstążki

  • Drugi rząd cekinów układamy wokół pierwszego, centralnego cekina, każdy cekin przymocowujemy szpilką.
  • Układamy trzeci rząd, umieszczając cekiny w przestrzeni pomiędzy dwoma cekinami z poprzedniego rzędu.

pierwszy etap prac - bombka-z-cekinów

  • Powtarzamy tę czynność, aż dojdziemy do środka bombki. Kolejne rzędy będą znów zawierać coraz mniej cekinów, aż na koniec dodamy znów jeden cekin, w centralnej części dolnego wierzchołka bombki.

bombka z cekinów pokrycie cekinami

  • Gotowe!

Tak przygotowane bombki z cekinów wspaniale mienią się na świątecznym drzewku, szczególnie wtedy, gdy do ich wykonania użyjemy cekinów hologramowych lub brokatowych. Wybór ozdób w sklepach z półproduktami do biżuterii jest ogromny, z łatwością dobierzemy więc kolorystykę cekinów do zaplanowanej aranżacji choinki.

Jeśli brak Ci cierpliwości?

Oczywiście, jeśli brak Ci entuazjazmu, cierpliwości, czy zdolności manualnych możesz takie ozdoby kupić gotowe. Najlepiej przez ogłoszenia, czy od autorek blogów o dekorowaniu domu, gotowe bombki z cekinów możesz kupić na sprzedajemy.pl 🙂

No, ale nie o tym miało być 🙂

A teraz niespodzianka dla tych, którzy przecenili swoją cierpliwość i nie dali rady powbijać cekinów na całej bombce! Wystarczy ozdobić cekinami po kawałku górnej i dolnej części bombki, a środek ozdobić np. wzorzystą samoprzylepną taśmą, kawałkami gazety, albo koronką (papierową taśmę dobrze jest ponacinać w kilku miejscach, wtedy łatwiej ją ułożyć i nie pomarszczy się za bardzo). Takie bombki również wyglądają bardzo efektownie.

Bombka poczas przygotowania

gotowa bombka z cekinów

zostaw komentarz