Proste w wykonaniu bombki z cekinów

Przemierzając w grudniu centra handlowe oraz targowiska, natknąć się można na całe mnóstwo różnego rodzaju bombek i innych ozdób choinkowych. W dzisiejszych czasach kupić można niemal wszystko, począwszy od ozdób w stylu eko, poprzez kolorowe figurki przyciągające dziecięcą uwagę, aż po ręcznie ozdabiane pierniczki i wielobarwne cukierki z zawieszkami.

Zaskocz innych oryginalnym pomysłem na ozdoby choinkowe

Trudno jest dziś zaaranżować drzewko bożonarodzeniowe w taki sposób, by kogoś zaskoczyć i zachwycić oryginalnością. Można jednak pokusić się o samodzielne wykonanie ozdób choinkowych. Przygotowywanie bombek to świetna zabawa, zarówno dla dzieci, które już nie mogą doczekać się świąt, jak i dla dorosłych.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na wykonanie ozdób choinkowych jest przygotowanie bombek z cekinów. Aby je przygotować, nie trzeba mieć żadnego wielkiego talentu, wystarczy odrobina cierpliwości i trochę wolnego czasu. Dzięki samodzielnemu wykonaniu bombek, możemy mieć takie kolory ozdób, jakie tylko nam się zamarzą. Początkujący powinni wykonać najpierw kilka bombek jednokolorowych, a gdy już dojdziemy do wprawy, można wykonywać ozdoby wielokolorowe i tworzyć na nich misterne wzory.

warto zerknąć:  Jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu?

Bombki z cekinów są tanie i efektowne

Samodzielne przygotowanie cekinowych bombek to koszt zaledwie kilku złotych. W sklepach do rękodzieła, a czasem nawet w hipermarketach dostaniemy niedrogie styropianowe bombki. Opakowanie kilku sztuk kosztuje ok. 2-6 zł, w zależności od średnicy bombek. Opakowanie dużych cekinów, to wydatek rzędu 6-8 zł, ale z jednego opakowania wykonamy minimum dwie bombki. Pozostałe koszty to szpilki (te najzwyklejsze w zupełności wystarczą) oraz kawałki wstążki lub sznurka do wykonania zawieszki, by móc powiesić ozdobę na choince.

Akcesoria do wykonania bombki z cekinów

Jak wykonać bombkę z cekinów?

Sposób wykonania cekinowej bombki jest niezwykle prosty.

  • Najpierw odcinamy kawałek wstążki w wybranym kolorze. Jakiej długości musi być wstążeczka? Takiej, żeby utworzona z niej pętelka bez problemu przeszła przez gałązkę choinki.
  • Z odciętej wstążki układamy pętelkę, miejsce złączenia obu końców wstążki przykładamy na środku wierzchołka styropianowej bombki, kładziemy na łączeniu wstążki pierwszego cekina i wbijamy szpilkę.
warto zerknąć:  Jakie dokumenty potrzebne są do ślubu kościelnego? Lista formalności przedślubnych

bombka z cekinów mocowanie wstążki

  • Drugi rząd cekinów układamy wokół pierwszego, centralnego cekina, każdy cekin przymocowujemy szpilką.
  • Układamy trzeci rząd, umieszczając cekiny w przestrzeni pomiędzy dwoma cekinami z poprzedniego rzędu.

pierwszy etap prac - bombka-z-cekinów

  • Powtarzamy tę czynność, aż dojdziemy do środka bombki. Kolejne rzędy będą znów zawierać coraz mniej cekinów, aż na koniec dodamy znów jeden cekin, w centralnej części dolnego wierzchołka bombki.

bombka z cekinów pokrycie cekinami

  • Gotowe!

Tak przygotowane bombki z cekinów wspaniale mienią się na świątecznym drzewku, szczególnie wtedy, gdy do ich wykonania użyjemy cekinów hologramowych lub brokatowych. Wybór ozdób w sklepach z półproduktami do biżuterii jest ogromny, z łatwością dobierzemy więc kolorystykę cekinów do zaplanowanej aranżacji choinki.

warto zerknąć:  Jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu?

Jeśli brak Ci cierpliwości?

Oczywiście, jeśli brak Ci entuazjazmu, cierpliwości, czy zdolności manualnych możesz takie ozdoby kupić gotowe. Najlepiej przez ogłoszenia, czy od autorek blogów o dekorowaniu domu, gotowe bombki z cekinów możesz kupić na sprzedajemy.pl 🙂

No, ale nie o tym miało być 🙂

A teraz niespodzianka dla tych, którzy przecenili swoją cierpliwość i nie dali rady powbijać cekinów na całej bombce! Wystarczy ozdobić cekinami po kawałku górnej i dolnej części bombki, a środek ozdobić np. wzorzystą samoprzylepną taśmą, kawałkami gazety, albo koronką (papierową taśmę dobrze jest ponacinać w kilku miejscach, wtedy łatwiej ją ułożyć i nie pomarszczy się za bardzo). Takie bombki również wyglądają bardzo efektownie.

Bombka poczas przygotowania

gotowa bombka z cekinów

Zostaw komentarz