jakie są rzeczywiste koszty wynajmu długoterminowego auta w firmie

Jakie są rzeczywiste koszty wynajmu długoterminowego auta w firmie?

Coraz więcej przedsiębiorstw jest zainteresowanych wynajęciem długoterminowym aut na potrzeby własnej działalności gospodarczej. Wzrasta więc zainteresowanie kosztami i warunkami takiego wynajmu. Choć początkowo wydają się one niskie, to w praktyce okazują się one jeszcze niższe. Warto się dokładnie dowiedzieć, jakie są rzeczywiste koszty takiego rozwiązania.


Korzyści finansowe

Jest naprawdę wiele korzyści finansowych wynajmowania aut, o których piszą specjaliści jak najemauta.pl. W przeciwieństwie do leasingu nie jest konieczne ponoszenie kosztów wkładu własnego, co w przypadku wielu firm jest warunkiem niemal zaporowym. Możemy więc na swoje liście kosztów, które odpadają, odhaczyć pierwszą pozycję. Kolejnym, ważnym aspektem jest brak opłat za ubezpieczenie, naprawy czy wymianę opon. Te wydatki zwykle są nieprzewidywalne i potrafią mocno namieszać w firmowym budżecie. Dzięki wynajmowaniu samochodu zyskujemy sporą stabilność, która pozwala nam lepiej planować wydatki.

Taniej na dłużej

Wiele osób uważa, że wynajmowanie jest drogie, ponieważ wynajęcie samochodu na kilka dni jest dosyć kosztowne. W rzeczywistości jednak w przypadku długoterminowego wynajmowania mamy do czynienia ze stawkami nawet do 35% niższymi. Jest to oczywiście opcja zarezerwowana jedynie dla klientów firmowych, jednak należy zauważyć, że nawet niewielkie firmy mogą z niej skorzystać.

Odliczenia

Każdy z nas wie, że możemy odliczać koszt paliwa, czyli eksploatacji, uznając go za koszt uzyskania przychodu. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to jedyne ważne i praktyczne rozwiązanie, o którym należy pamiętać. Również sam koszt wynajmowania samochodu może stanowić koszt uzyskania przychodu, jeśli auto jest wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Możemy więc znacznie ograniczyć koszty tego rozwiązania.

Te i wiele innych udogodnień sprawiają, że długoterminowy wynajmem samochodów staje się w Polsce coraz bardziej popularny i być może w przyszłości będzie w stanie wyprzedzić nawet leasing, jeśli chodzi o ilość podpisanych umów. Na razie jeszcze nie każdy przedsiębiorca ma świadomość tego, co może zyskać decydujące się na takie rozwiązanie. Jest to przede wszystkim stabilny koszt, który nie wzrasta z miesiąca na miesiąc, a także poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku uszkodzenia wszystkim zajmuje się nasza wypożyczalnia, a my otrzymujemy samochód zastępczy. Nie ponosimy więc kosztów, które byłyby związane z przerwaniem działalności na czas naprawy. Warto przyjrzeć się ofertom wypożyczalni i zastanowić się nad tym, czy w naszej firmie to rozwiązanie nie sprawdzi się najlepiej. Za wynajęciem przemawia również fakt, że nasza zdolność kredytowa nie zostaje zmniejszona, co jest szczególnie istotne w przypadku firm, które planują rozwój.

zostaw komentarz