Edukacyjna gra dla dzieci

Edukacja poprzez zabawę? Zestawy edukacyjne!

Chcesz kupić nową zabawkę swojemu dziecku, ale nie wiesz co wybrać? A może stoisz przed wyborem prezentu dla chrześniaka lub innego brzdąca z rodziny? Wybór zabawek dziecięcych jest tak duży, że czasami trudno jest podjąć decyzję, co kupić. Dlatego warto skupić się przede wszystkim na zabawkach edukacyjnych, które kształcą w dzieciach nowe umiejętności.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać?

Tak naprawdę wybór zabawek edukacyjnych jest większy, niż Ci się wydaję. To nie są tylko skomplikowane gry, interaktywne pluszaki uczące nowych słówek, czy skomplikowane konstrukcje, których złożenie jest czasami trudnym wyzwaniem dla dorosłego.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że różne grupy zabawek uczą różnych umiejętności. Kredki, mazaki, czy plastelina wpływają na rozwój zdolności manualnych oraz twórczych, artystycznych. Instrumenty muzyczne, takie jak choćby cymbałki, wpływają na wrażliwość muzyczną. Puzzle, klocki, czy mini narzędzia dla majsterkowiczów ćwiczą wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie.

Coraz bardziej popularne stają się też gry planszowe, które mogą być przeznaczone nawet dla dzieci od drugiego roku życia. Natomiast zabawki sportowe zachęcają do aktywności ruchowej, ćwiczą koordynację oraz uczą zdrowej rywalizacji.

Dlatego zanim zaczniesz wybierać prezent dla dzieciaków, sprawdź, jaki masz wybór: urwis.pl/nauka-i-zabawa/zestawy-edukacyjne. To z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej tego, co najlepiej kupić. A jakie zabawki edukacyjne zawsze się sprawdzą?

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawkowe laptopy i tablety dla dzieci

Choć obecnie panuje tendencja do kupowania najmłodszym tabletów, czy smartfonów, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zabawkowy laptop. Ten sprzęt dla dziec najczęściej posiada funkcję dźwięku, ma zaprogramowane różne piosenki oraz jest w pełni dostosowany dla niemowlaków od szóstego miesiąca życia. To świetna, pobudzająca do nauki zabawka.

Alternatywę może stanowić jeszcze zabawkowy tablet lub telefon. Spełnia podobne funkcje co laptop, który może pomagać m.in. w nauce literek i cyfr.

Dydaktyczne układanki

Nie tylko zabawki interaktywne mogą zachęcać dzieci do zdobywania wiedzy. Wciąż dużą popularnością cieszą się zabawki dydaktyczne, które uczą liter lub cyfr. Takie układanki najczęściej polegają na tym, że trzeba dopasować dwa elementy: kartonik z literką lub cyfrą do obrazka przedstawiającego przedmiot, którego nazwa rozpoczyna się na daną literkę lub obrazka z ilością rzeczy odpowiadającą konkretnej liczbie.

Podczas takich zabaw niezbędna jest jednak pomoc rodziców, którzy będą na bieżąco weryfikować postępy i w razie potrzeby tłumaczyć, dlatego maluch zrobił błąd.

Zestawy edukacyjne z różnych dziedzin nauki

Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem są zestawy edukacyjne, które wprowadzają najmłodszych w różne dziedziny nauki, takie jak elektronika, anatomia, czy geografia. W tego typu zestawach najczęściej znajdują się kartki z ciekawych informacjami, układanki oraz elementy interaktywne. To dobry sposób na to, aby podczas zabawy przemycić dużą dawkę wiedzy.

Gry planszowe i edukacyjne

Z pewnością trzeba też wspomnieć o grach planszowych i edukacyjnych. Mogą być inspirowane popularnymi bajkami, takimi jak świnka Peppa, czy Kubuś Puchatek, co dodatkowo zachęci dzieciaki do zabawy.

Są też gry planszowe, dzięki którym maluchy poznają nowe zawody, czy zwierzaki. A ich wybór jest bardzo duży, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem idealnej planszówki.

1 komentarz

  1. mamma mia Odpowiedz

    Jestem za! Zresztą od dawna jest wiadome, że najlepsze efekty edukacyjne są widoczne dzięki zabawie, a teraz można znaleźć tak wiele możliwości do wykorzystania, że jak nie korzystać? Gdy i zabawy to świetny sposób nie tylko na naukę czy zabawę, ale także na spędzenie większej ilości czas wraz z dzieckiem. Same korzyści!

zostaw komentarz