Co zobaczyć w Gdyni? 5 najlepszych atrakcji Gdyni

Gdynia ? piękne stare portowe miasto położone w województwie pomorskim i będące jednym z większych miast turystycznych, gdzie zawijają ludzie zarówno z Polski, jak i zagranicy. Miasto to, wraz z Gdańskiem oraz Sopotem cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego warto wiedzieć, co ciekawego można obejrzeć będąc w mieście.

Skwer Kościuszki

Jest to teren położony w samym centrum miasta i jego przeznaczenie jest bardzo oczywiste ? można tam ciekawie spędzić czas, pospacerować, odpocząć i cieszyć się chwilą podziwiając przy okazji morze. Oprócz licznych miejsc spacerowych można tam znaleźć chociażby pomnik Jana Pawła II i rzecz jasna licznie porozrzucane sklepiki oraz punkty gastronomiczne. Znajduje się tam również Akwarium Gdyńskie oraz okręt będący muzeum, czyli ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Dar Młodzieży. Skwer łączy się także z Molem Południowym i razem stanowią reprezentacyjny deptak.

warto zerknąć:  Horrory, których nie widziano w Polsce - Horror Festiwal

Gdynia Skwer Kościuszki

Akwarium Gdyńskie

Zostało ono wspomniane wyżej, jako jedna z atrakcji znajdujących się na Skwerze Kościuszki, ale warto jest zatrzymać się w tym punkcie dłużej. Samo akwarium, wcześniej nazywane Muzeum Oceanograficznym i Akwarium morskim Morskiego Instytutu Rybackiego zaczęło powstawać już w latach 20. XX wieku, a potem z powodu wojny przerwano pracy i powrócono do nich pod koniec lat 60. Jest to doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu z możliwością podziwiania bogatej przyrody wodnej. To nie tylko świetna rozrywka, ale i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Można tam podziwiać wiele niesamowitych gatunków organizmów żywych.

Klif w Orłowie

Jest to niezwykły pomnik natury, przez wielu uznawany za prawdziwą chlubę Gdyni. Jest to niezwykle piękne miejsce, które można również podziwiać z Gdańskiego molo. Z klifu rozciąga się widok na całą zatokę Gdańską oraz półwysep helski. Z powodu swojej atrakcyjności, znajduje się tu wiele tras spacerowych, dzięki czemu można spędzić czas podziwiając niesamowite widoki. Jest to jedno z najładniejszych miejsc na całym polskim wybrzeżu.

warto zerknąć:  Najlepsze sposoby na tanie i bezpieczne podróżowanie

Klif w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej

Historia polskiej marynarki wojennej jest bardzo bogata i sięga daleko w przeszłość. Przez wszystkie te wieki wiele się zmieniało, zarówno pod względem technologicznym, jak i kulturalnym. Muzeum to mieści w sobie historię naszej rodzimej marynarki wojennej i obecnie budynek połączony jest również Muzeum Miasta Gdynia. Oprócz ekspozycji znajdujących się wewnątrz, można liczyć również na eksponaty plenerowe, gdzie jest możliwość obejrzenia historycznego oręża i uzbrojenia od XVIII wieku, aż do czasów nam współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem czasów II WŚ.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

To powstały w 2001 roku niezwykły kompleks, którego celem jest wspieranie firm realizujących innowacyjne projekty i jednocześnie jest to największy obiekt tego typu w kraju. Sieć budynków zawiera w sobie wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich na pewno jest Centrum Nauki Experyment, gdzie znajduje się interaktywna wystawa dotycząca człowieka, środowiska, fizyki i optyki. Warto także wspomnieć o Galerii PPNT, gdzie często odbywają się różnego rodzaju wystawy prezentujące najnowocześniejsze technologie.

warto zerknąć:  Jak dostać wizę do USA?

W Gdyni znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto jest zwiedzić i podziwiać. Porty, stocznie, muzea czy skwery to tylko nieliczne z atrakcji wartych poznania. Zarówno nad samym morzem, jak i w głębi miasta można ciekawie spędzić czas, atrakcji turystycznych tam nie brakuje.