Wyciągarki samochodowe ? dobre rozwiązanie

Te sprytne, nieduże urządzenia wybawiły już z kłopotów niejednego posiadacza samochodu terenowego. Potrafią bowiem wyciągnąć każdy pojazd zaklinowany w jakiejś dziurze, czy zakopany w piachu lub śniegu, bez pomocy służby drogowej.

Zastosowanie wyciągarek

Wyciągarki znajdują zastosowanie nie tylko przy wyciąganiu samochodu, który ugrzązł w niestabilnym podłożu czy stoczył się ze zbocza. Można z jej pomocą np. wciągnąć samochód na wysoką skarpę, do której nie prowadzi droga dojazdowa. Skutecznie posłuży również przy wodowaniu łodzi lub jej wyciąganiu na brzeg.

warto zerknąć:  Popularna naprawa aut francuskich? ..tylna belka w Peugeot 206

Rodzaje wyciągarek

Produkuje się cztery rodzaje tego typu urządzeń: mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne. Wyciągarki mechaniczne i hydrauliczne korzystają z silnika samochodu, elektryczne posiadają własny silnik zasilany prądem z akumulatora. Model ręczny wymaga pracy człowieka. Wyciągarki różnią się wagą, mocą, ceną i parametrami.

Męzczyzna wyciąga auto z zapadliny

Parametry wyciągarek

Aby wyciągarka dobrze spełniła swoje zadanie, powinna mieć określone parametry. Jednym z najważniejszych jest jej uciąg. Określa on, jaką masę może pociągnąć dane urządzenie. Przyjmuje się, że uciąg wyciągarki powinien być 1,5 razy większy od całkowitej masy pojazdu. Podaje się go w jednostkach lb. Drugi parametr decydujący o skuteczności urządzenia to siła uciągu. Przy bębnie, na samym końcu liny, jest ona taka sama, jak uciąg, jednak w miarę, jak lina jest nawijana na bęben, jej wartość słabnie. Przy każdym modelu wyciągarki powinna być zamieszczona tabela z zależnością siły uciągu od długości liny. Do innych parametrów wyciągarek należy ich waga, moc, zużycie prądu oraz długość liny.

warto zerknąć:  Popularna naprawa aut francuskich? ..tylna belka w Peugeot 206

Czym należy kierować się przy zakupie wyciągarki?

Decyzja powinna zależeć od przeznaczenia urządzenia. Jeśli posiadamy mały, lekki samochód, nie będzie nam potrzebna wyciągarka o dużej mocy. Dokonując wyboru wyciągarki, oprócz jej skuteczności i łatwości montażu, należy zwrócić uwagę również na jej bezawaryjność. Warto skorzystać z oferty renomowanych producentów ? mamy wtedy gwarancję, że sprzęt będzie działał bez zarzutu przez wiele lat. Bardzo dobrą opinią cieszą się wyciągarki samochodowe Dragon Winch (www.dragonwinch.com). Oferowane są one w wielu wariantach, o różnych parametrach, dzięki czemu łatwo dopasujemy model odpowiedni do naszych potrzeb i kieszeni. Podczas wyboru wyciągarki, najlepiej skorzystać z fachowej pomocy pracowników firmy oferującej tego typu sprzęt.

warto zerknąć:  Popularna naprawa aut francuskich? ..tylna belka w Peugeot 206

Zostaw komentarz