Ludzie w wierzowcu

Polskie firmy specjalistyczne, które popularne na świecie?

Czy polskie firmy mogą być znane także za granicą? Jak się okazuje – tak. Co więcej, zdarza się, że przedsiębiorstwa jako tako znane w naszym kraju, robią prawdziwą furorę przede wszystkim za granicą, cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Wiele z tych firm, to prawdziwi giganci i specjaliści w swojej branży. Które z nich są najbardziej znane na świecie?

Znana polska firma budowlana – Keller

Specjalistyczna firma budowlana Keller, znana w Polsce i za granicą, oferuje usługi geotechniczne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Chcąc wzmocnić podłoże, zabezpieczyć grunty czy wykonać wykopy pod fundamenty, można im to zlecić. Działa na rynku komercyjnym, przemysłowym, tworzeniu infrastruktury drogowej, energetycznej, a także przy budownictwie mieszkaniowym. Swoje projekty realizuje w Polsce i za granicą, na wszystkich kontynentach.

Czołowy producent pojazdów – Solaris

Solaris to firma, która jest doskonale znana zarówno w Polsce, jak i za granicą, a ich autobusy i tramwaje jeżdżą po drogach aż 29 krajów, między innymi w Niemczech, Czechach, Izraelu czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Początki firmy zaczęły się skromnie, obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, a produkowane pojazdy szeroko doceniane.

 

Polskie ciągniki na świecie – Ursus

Ursus to jedna z najstarszych polskich firm, która zajmuje się produkcją maszyn rozlicznych. W naszej świadomości najbardziej utkwił w pamięci słynny czerwony traktor, jednak idąc z duchem czasu, przedsiębiorstwo także zaczęło poszerzać swoje możliwości. Traktory i ciągniki polskiego producenta są doceniane w wielu krajach, głównie w Europie, ale też i w Afryce, szczególnie w Etiopii, gdzie powstała nawet montownia ciągników.

Producent gier komputerowych – CD Projekt Red

CD Projekt Red to od kilku lat jedna z najbardziej znanych firm produkujących gry komputerowe. Największy rozgłos przyniosła produkcja gry Wiedźmin, która stała się prawdziwym międzynarodowym hitem. Firma skupiła się przede wszystkim na tworzeniu kontynuacji, ale ma w zanadrzu także kilka nowych projektów. Zatrudnia ponad pół tysiąca ludzi i cały czas się rozwija.

Międzynarodowy producent mebli – Nowy Styl

Nowy Styl to kolejna firma o międzynarodowej reputacji, która zajmuje się produkcją mebli wysokiej jakości. Swoje fabryki ma ulokowane w wielu krajach Europy, zatrudniając jednocześnie kilka tysięcy osób. Produkty sprzedawane są na całym świecie, a przejmując kolejne rynki, coraz bardziej umacnia swoją pozycję. Specjalizują się w tworzeniu wysokiej jakości krzeseł, a także sof i foteli oraz mebli pracowniczych, konferencyjnych i menedżerskich.

zostaw komentarz