nauka księgowści

Jak zostać księgową?

Niezależnie od tego czy jesteś dopiero na swojej początku kariery, czy posiadasz już jakąś wiedzę, czy nie, to zapewne chcesz wiązać z tą dziedziną swoją przyszłości. Istnieje więc kilka dróg które pozwolą dojść niejednej osobie do upragnionego celu, bo dla niektórych praca księgowej wiąże się z prestiżem, i wysokim wynagrodzeniem.

Nie podlega jednak wątpliwości że zawód ten nie doprowadzi do stagnacji, ponieważ dynamika związana z ciągle zmieniającymi się przepisami w prawie rachunkowym i podatkowym zmusza do stałej aktualizacji wiedzy. Kursy i szkolenia są jednym z najprostszych sposobów uzyskania dyplomu. Istnieje jednak kilka ważnych czynników na które warto zwracać uwagę, jak więc zostać księgową?

Postaw na szkolenia

Szkolenia lub kursy to jeden z podstawowych elementów prowadzących do podnoszenia kwalifikacji przyszłych księgowych, i co warto również dodać są to niezwykle ważne elementy przyszłej księgowej ponieważ użyteczna księgowa powinna być zawsze na bieżąco z aktualnymi przepisami, bowiem ich nieznajomość może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, gdzie w grę mogą wchodzić duże pieniądze.

Jaki szkolenia i kursy dla księgowej?

Rynek szkoleniowy oferuje przyszłym księgowym mnóstwo szkoleń, można wybierać spośród szkoleń jednodniowych lub kilkudniowych. Kursy trwają zwykle dłużej, od kilku dni, do nawet kilku miesięcy. Wybierając kursy, lub szkolenia należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby posiadały odpowiednią certyfikacje. Certyfikowane szkolenia są prowadzone najczęściej przez większe ośrodki szkoleniowe, ale na jakość wpływa nie tylko renoma ośrodka szkoleniowego, ale też poziom wiedzy prowadzących warsztaty, tudzież ich wykształcenie potwierdzone licencją do wykonywania zawodu i osobiste predyspozycje do przekazywania wiedzy innym.

Przeczytaj rekomendacje byłych uczestników szkolenia

Niemałe znaczenie ma również posiadane przez trenerów doświadczenie i umiejętności praktyczne. Ośrodek szkoleniowy, w przypadku szkoleń dla księgowych powinien również posiadać rekomendację uczestników szkoleń które się już odbyły, jest to bowiem najlepsza rekomendacja. Ważny jest też również wpis firmy szkoleniowej do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Kursy są zazwyczaj prowadzone w niewielkich grupach, dzięki czemu istnieje możliwość nabycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Zajęcia w nielicznych grupach są sposobnością do zadawania nurtujących pytań, i wykonywania praktycznych ćwiczeń w obecności trenera Najwyżej oceniane i najbardziej przydatne w przyszłej pracy są kursy kilku tygodniowe lub kilku miesięczne, gdyż sposób ich prowadzenia przypomina zajęcia prowadzone w klasie szkolnej, wiedza nabyta podczas takiego kursu, i potwierdzona certyfikatem jest mile widziana podczas ubiegania się o pracę, lub w przypadku usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Dla wielu osób takie kursy i zdobyta licencja są początkiem samodzielnej kariery która stanowi alternatywę do pracy w korporacji i przepustkę do wielkiego świata biznesu.

1 komentarz

  1. Piotrek Odpowiedz

    Teraz to w ogóle nie trzeba studiować, żeby dobrze zarabiać. Wystarczy kurs i już można być księgową. A to dobry zawód.

zostaw komentarz