Jak szybko zarobić pieniądze w wieku 16 lat?

Nadchodzi taki czas, kiedy nastolatek pragnie uniezależnić się finansowo od rodziców, mieć własne pieniądze na drobne przyjemności i większe wydatki. Wciąż jest jednak za wcześnie na szukanie prawdziwej pracy na pełen etat. Młodzi ludzie zdobywają dopiero wykształcenie, a nikt nie zatrudni na poważnym stanowisku osoby, która niewiele potrafi. Są jednak sposoby na to, żeby zarobić trochę grosza w wieku 16 lat, kiedy można już zatrudniać się w Polsce legalnie. A oto kilka z nich.

1. Standard czyli ulotki

Wielu z nas uważa rozdawanie ulotek czy gazet za pracę niewdzięczną. Czy na dworze panuje upał czy niepogoda, młodzi ludzie wręczają zabieganym przechodniom oferty reklamowe różnych firm, a te często albo nie są w ogóle przyjmowane albo lądują w najbliższym koszu.

warto zerknąć:  Co to jest kredyt odnawialny i dla kogo się nadaje?

Nie da się jednak ukryć, że jest to praca łatwa i nie wymagająca od wykonującej ją osoby żadnego doświadczenia oraz umiejętności. Ulotki czy gazety rozdawać można zarówno w ciągu tygodnia po szkole, w weekendy, jak i w wakacje. Pieniądze, które się na tym zarabia, nie są wprawdzie kolosalne, ale wystarczą na podstawowe wydatki nastolatka, sprawiając, że jest on w stanie choć trochę się usamodzielnić.

2. Pomóż innym

Jest to zagadnienie bardzo szerokie, zależące w dużej mierze od naszych predyspozycji, ponieważ pomoc innym można rozumieć na przeróżne sposoby. Wśród typowych prac, należących do tej kategorii wymienić można między innymi: opiekę nad dzieckiem, wyprowadzanie psów, robienie zakupów, sprzątanie, mycie auta.

warto zerknąć:  Weryfikacja klientów przez pożyczkodawców

Zastanówmy się zatem, czy żaden z naszych sąsiadów lub znajomych nie potrzebuje tego typu pomocy. Być może w bloku obok mieszka małżeństwo z małym dzieckiem i nie zawsze ma je z kim zostawić, a starsza sąsiadka potrzebuje pomocy przy myciu okiem lub przy robieniu zakupów. Jeżeli z kolei brylujemy w jakimś przedmiocie szkolnym, możemy spróbować swoich sił w dawaniu korepetycji.

3. Przejrzyj własne szpargały

Pokój nastolatka to jego schronienie i twierdza, nierzadko znajdują się w nim jednak pozostałości z okresu dzieciństwa – zabawki czy też ubrania, które już dawno na niego nie pasują. Idealną opcją łatwego i szybkiego zarobku jest wtedy wystawienie niepotrzebnych już szpargałów na ogłoszenia lub aukcje internetowe.

warto zerknąć:  Obligacje korporacyjne a wybór funduszu inwestycyjnego

To, że nie użyjemy już danej rzeczy czy nie ubierzemy konkretnej bluzy lub sukienki nie znaczy, że ktoś inny nie będzie miał z nich pożytku. Zapytajmy także rodziców, czy nie mają rzeczy, których chętnie by się pozbyli, a szkoda im ich jednak wyrzucać. To prosty sposób by zarobić trochę grosza, a jedynym wysiłkiem, jaki musimy w tę pracę włożyć jest wykonanie zdjęcia danego przedmiotu, zamieszczenie ogłoszenia oraz późniejsza wysyłka.

Sposobów na szybki zarobek w wieku lat 16 jest zatem co najmniej kilka. Wystarczy tylko chcieć i spróbować swoich sił w pracy, która wydaje się dla nas odpowiednia, z której czasami czerpać możemy nie tylko korzyści finansowe, ale i doświadczenie oraz satysfakcję.

1 komentarz

  1. Florida Odpowiedz

    W tym wieku to tylko ulotki. Tylko trzeba się liczyć z tym, że sporo się na tym nie zarobi. Ale kieszonkowe będzie 🙂

Zostaw komentarz