wybor-odpowiedniego-hotelu

Czym kierować się przy wyborze hotelu?

Wybór idealnego hotelu na wymarzony, relaksujący wyjazd potrafi być nie lada wyzwaniem. Czasami ciężko ogarnąć nam wszystkie szczegóły naraz i dokonujemy decyzji, która okazuje się niesatysfakcjonująca. W niniejszym artykule podpowiemy zatem, na co dokładnie zwrócić uwagę, stawiając na miejsce, które spełnić ma każde z naszych wymagań, jakie informacje sprawdzić, o co zapytać i na co uważać, aby wybrany przez nas hotel nie odwracał naszej uwagi od wspaniałego wypoczynku, ale świetnie z nim współgrał.

1. Jak cię widzą, tak cię piszą

Pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę przy wyborze odpowiedniego hotelu nad jeziorem, w górach czy nad morzem jest w większości przypadków cena. Choć jest ona ważna i powinna zgadzać się z kosztami, jakie chcemy ponieść podczas wyjazdu, odstawmy ją na chwilę na bok i zastanówmy się, jak powinno wyglądać miejsce, w którym pragniemy się zatrzymać i spędzić kilka niezwykle przyjemnych dni.

Niech spełnia ono nasze estetyczne standardy, będzie klasyczne lub wyróżniające się, w zależności od naszych potrzeb, ale przede wszystkim niech nam się podoba. Chodzi tu zarówno o jego zewnętrzną część, jak i same pokoje, w których będziemy przecież przebywać te kilka godzin dziennie.

2. Jakie dodatkowe atrakcje?

Wybierając najlepsze miejsce noclegowe, mamy zazwyczaj w głowie wizję tego, jak powinien wyglądać nasz wyjazd, czym powinien się wyróżniać i czego nie powinno na nim zabraknąć. W tym podpunkcie warto sprawdzić zatem, co dokładnie oferuje nam dany hotel.

Mogą to być bogate zabiegi spa, podczas których wspaniale wypoczniemy, basen i strefa wellness, dostęp do bilardu i baru, a być może nawet kortu tenisowego, czy innych dodatkowych atrakcji, których w hotelach dobrej klasy nie brakuje. Tym sposobem od początku wiedzieć będziemy, jak wypełnimy swój czas i na co dokładnie nastawić powinniśmy się podczas pobytu w danym miejscu.

pokój hotelowy

3. Gdzie wybrać hotel

Istotną częścią wyjazdu jest nie tylko miejsce, które wybierzemy na nocleg, ale także jego lokalizacja. Najlepiej postawić na taką, która będzie się czymś wyróżniać. Może to być centrum zatłoczonego miasta, jeżeli nasz wyjazd ma być aktywny, pełen zwiedzania lub szaleństw, ale także spokojne umiejscowienie nad jeziorem (tu ciekawym pomysłem może być hotelpiramida.pl), w górach czy na przedmieściach, które sprzyjać będzie upragnionemu wypoczynkowi oraz ciszy, jaka pozwoli nam zregenerować siły. Zastanówmy się więc, która z tych opcji jest nam bliższa, i podejmijmy odpowiednią decyzję, która na pewno zaważy na całym naszym pobycie.

4. Posiłki, czyli Polak głodny, Polak zły

Kiedy każdy z poprzednich punktów spełnia nasze potrzeby, pora zainteresować się także jedzeniem, jakie zaoferować może nam dany hotel. Jeżeli chcemy wykupić je właśnie w naszym miejscu noclegowym, powinniśmy dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda kwestia śniadań (zazwyczaj jest to szwedzki stół) i wybrać te oferty, które nie zaserwują nam jedynie kilku plasterków szynki, sera oraz pomidorów. Sprawdźmy renomę hotelowej restauracji, spójrzmy, jakie prezentuje menu i zastanówmy się, czy całość odpowiada naszym życzeniom.

komentarze 2

  1. Lolek Odpowiedz

    Wybierając hotel najpierw sprawdzam stronę internetową – jeśli jest wypasiona

    to dobry znak 🙂 Warto też poczytać opinie dostępne w internecie – jeśli są pozytywne- można rezerwować 😉

  2. Janka Milska Odpowiedz

    Polecam Zajazd Jurajski niedaleko Zawiercia. Wspaniałe miejsce na wypoczynek, zarówno dla rodzin, jak i par czy tez grup zorganizowanych. Na terenie kompleksu m.in. restauracja oraz bawialnia dla dzieci. Okolice są piękne i bogate w zabytki i atrakcje.

zostaw komentarz