zmywarka do naczyń

Zmywarki do zabudowy – jakie rozwiązania oferują producenci zmywarek?

Jeśli jesteś zwolennikiem gładkich, jednolitych powierzchni i denerwują Cię sprzęty zaburzające kompozycję wybranych przez Ciebie mebli kuchennych, to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Sprzęt AGD do zabudowy spełni Twoje wszelkie wymagania.

Przyzwyczailiśmy się już do kuchenek do zabudowy oraz lodówek, ale czy zabudowana zmywarka do naczyń może być w pełni funkcjonalna? Producenci zmywarek oferują wiele praktycznych rozwiązań, o czym możemy się przekonać zaglądając chociażby na stronę www.zadowolenie.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy.

Czym różni się zmywarka do zabudowy od tej wolnostojącej?

Podstawową różnicą są wymiary. Zmywarki do zabudowy są zwykle mniejsze, gdyż musimy uwzględnić grubość frontu oraz blatu. Ich wymiary to mniej więcej około 55 cm głębokości i 80 cm wysokości. Ponadto bardzo często posiadają wbudowany system zmniejszania hałasu oraz funkcję timera. To wszystko wpływa oczywiście na cenę zmywarki, która jest nieco wyższa od cen zmywarek wolnostojących.

Rodzaje zmywarek do zabudowy

Zmywarki mogą być zabudowane całkowicie lub częściowo. Ta pierwsza opcja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na jednolitym wyglądzie kuchni, gdyż żadna jej część nie znajduje się ?na powierzchni? mebli. Natomiast przy wyborze zmywarki do zabudowy częściowej musimy liczyć się z wystającym na zewnątrz panelem z przyciskami sterującymi.

zmywarka do zabudowy

Wydajność zmywarki do zabudowy

Pomimo niewielkich rozmiarów, zmywarki do zabudowy są bardzo wydajne i spokojnie spełniają potrzeby nawet czteroosobowej rodziny. Aby upewnić się co do jakości danego sprzętu, warto wrócić uwagę na takie parametry, jak:
– klasa energetyczna,
– pojemność zmywarki
– efektywność zmywania i suszenia
– poziom generowanego hałasu
– wyposażenie
Choć nadal wiele osób uważa, że zmywarki zużywają zbyt wiele wody, przez co są nieekonomicznym wyjściem, to przeprowadzane testy stanowczo temu zaprzeczają. Zmywarka to bardzo dobre rozwiązanie zarówno ze względu na ilość zużywanych mediów (woda, prąd) jak i jakość. Najlepsze zmywarki zużywają koło 1 litra wody na umycie kompletu naczyń.

Przydatne gadżety w zmywarkach do zabudowy

W wypadku, gdy nasza zmywarka jest całkowicie zbudowana, to czasem trudno jest się zorientować, czy zakończyła już pracę, dlatego niektóre modele mają wbudowane podświetlenie lub wyświetlają potrzebne informacje na podłodze. Jeśli wybraliście model z widocznym panelem sterowania, to może się Wam przydać funkcja blokowania tegoż panelu. Jest to bardzo istotne zabezpieczenie, w wypadku gdy posiadamy małe dzieci. Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zabudowa bezuchwytowa. Tego rodzaju zmywarki otwierają się po naciśnięciu frontu, dzięki czemu powierzchnia kuchni może być zupełnie jednolita.

1 komentarz

  1. Petronina Odpowiedz

    Ciekawe te rozwiązania, o wielu nie miałam nawet pojęcia, ale to świadczy o tym, jak bardzo technologia idzie do przodu.

zostaw komentarz