Wnętrze kuchni z lodówką

Jakie funkcje oferują nam lodówki?

Kiedyś kupno lodówki wiązało się z koniecznością ręcznego jej rozmrażania, obecne modele cechuje wielofunkcyjność. Tylko w jaki sposób odnaleźć się wśród mnogości oferowanych funkcji lodówek i wybrać te odpowiednie? W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Jakie podstawowe funkcje powinna mieć lodówka?

Podstawową funkcją lodówki jest to, że posiada ona zamrażalnik, chociaż można też zdecydować się na model bez tego udogodnienia. Jeśli szukasz urządzenia odpowiedniego dla siebie, lodówki, chłodziarki możesz obejrzeć przez internet (www.zadowolenie.pl/agd/lodowki) i zdecydować się na wybór odpowiednich dla siebie funkcji. Jedną ze standardowych możliwości w obecnych lodówkach jest automatyczne odszranianie i odmrażanie (czasem także zamrażarki) czyli tak zwany system No Frost. Polega to na tym, że na ściankach urządzenia nie odkłada się szron ani lód, a woda odprowadzana jest rynienką do pojemnika, który znajduje się na tylnej ściance komory. Woda wyparowuje dzięki ciepłu wytwarzanemu przez agregat. Ma to także swoje minusy ? nie pozwala bowiem na dłuższe przechowywanie świeżych produktów.

Przydatne funkcje lodówek

Funkcją lodówek, która może okazać się bardzo przydatna, jest szybkie chłodzenie i zamrażanie ? żywność do 2 kilogramów jest zamrażana automatycznie (przed zamrożeniem większej ilości przycisk do tego przeznaczony należy włączyć 24 godziny wcześniej). Niektóre lodówki dysponują też specjalnymi kostkarkami do lodu, co daje gwarancję ich świeżości, ale także może służyć jako półka do zamrażania owoców.

Chłodziarka i lodówka

Jakie dodatkowe opcje świadczą o wielofunkcyjności lodówek?

Wielu osobom zależy na tym, by żywność przechowywana w lodówce na długo zachowała swoją świeżość. Niektóre modele nowoczesnych lodówek wyposażone są w system Fresh Frost Free. Polega to na tym, że podwójny obieg powietrza zapewnia dobre warunki przechowywania produktów, a przynajmniej o wiele lepsze niż w tradycyjnych lodówkach bezszronowych. Produkty nie nie ulegają dzięki temu przesuszeniu, nie przechodzą też wzajemnie swoim zapachem.

Warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedną funkcję nowoczesnych lodówek, a mianowicie na powłokę antybakteryjną. Pozwala to na utrzymanie wewnątrz lodówki wysokiego poziomu higieny. Dzięki powłoce antybakteryjnej nawet lekko przeterminowana żywność nie ulega zepsuciu.

Jakie są jeszcze inne standardowe funkcje w lodówkach?

Wiele z bardziej nowoczesnych modeli lodówek posiada alarm otwartych drzwi, dzięki któremu urządzenie nie dopuszcza do ocieplenia temperatury wewnątrz. Funkcję taką mają zamrażarki, ale też w sklepach można znaleźć lodówki z osobnym alarmem dla chłodziarki i dla zamrażarki. Standardem nowoczesnych lodówek są także szklane półki, co przekłada się na estetykę urządzenia ale również łatwość znalezienia produktów. Użytkowanie lodówki znacznie ułatwia oświetlenie LED, jednak nie wszystkie modele posiadają lampkę wewnątrz, dlatego przed zakupem warto abyś się o tym upewnił.

Oczywiście przed wyborem lodówki warto przyjrzeć się rozkładowi w jej wnętrzu i zastanowić się czy będzie ono odpowiadało potrzebom. Obecnie dostępne są też lodówki z zamrażalnikiem na górze lub na dole. W pierwszym wypadku zamrażalnik nie jest zbyt duży, przeważnie ma jedną lub dwie półki, natomiast w tym drugim zamrażalnik często posiada wygodnie wysuwające się szuflady, które ułatwiają użytkowanie. Samo korzystanie z chłodziarki staje się wtedy o wiele bardziej komfortowe ? nie trzeba się bowiem po nic schylać.

zostaw komentarz