Budowlaniec w pracy

Rawlplug to nie tylko kotwy… Co jeszcze?

Rawlplug to znana na całym świecie marka, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zamocowań i innych elementów niezbędnych podczas remontów czy budowy. W swojej ofercie ma nie tylko kotwy, z których jest popularna, ale także inne materiały. Czym wyróżnia się Rawlplug i co ma w swojej ofercie?

Rawlplug – co wiadomo o tej marce?

Marka Rawlplug ma już ponad 100-letnią tradycję. To właśnie osoby tam pracujące od samego początku odpowiedzialne były za wynalezienie pierwszego kołka rozporowego czy pierwszej kotwy mechanicznej. Dziś Rawlplug jest jednym z kilku liderów zamocowań na całym świecie. Dziś marka ta skupia się na innowacyjnych technologiach w tworzeniu nowych elementów złącznych, dzięki czemu wciąż znajduje się w czołówce, a jej produkty chętnie wybierane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale głównie przez wielkie firmy budowlane czy inwestycyjne. Zresztą Rawlplug to nie tylko same kotwy, to także usługi z zakresu pomocy technicznej i nie tylko, co widać na www.rawlplug.com/pl.

Budowlaniec w pracy

Kotwy marki Rawlplug

Marka Rawlplug to przede wszystkim różnego rodzaju kotwy. Wśród nich są między innymi kotwy wklejane w kartridżach czy ampułkach. Są one nazywane także kotwami chemicznymi lub żywicznymi. Dzięki nim można mocować pręty gwintowane, zbrojeniowe, a także tuleje z gwintem wewnętrznym.

Dostępne są także kotwy mechaniczne, wśród których wymienia się modele tulejowe do wysokich obciążeń, segmentowe, opaskowe, tulejowe z gwintem wewnętrznym oraz wkręty do betonu.

Rodzaje zamocowań Rawlplug

W ofercie Rawlplug znaleźć można różne rodzaje zamocowań. Pierwsze z nich to te określane jako lekkie. Wśród nich wymienia się mocowania ramowe, kołki metalowe do lekkich obciążeń, kołki wbijane, kołki rozporowe, mocowania zabudowy gipsowo-kartonowej i mocowania specjalne. Wszystkie te zamocowania mają wiele uniwersalnych zastosowań.

Są także zamocowania termoizolacji fasadowych. One przeznaczone są już dla specjalistów. Stosowane są głównie do termoizolacji na elewacjach. Wśród takich zamocowań wyróżnić można kołki fasadowe wkręcane, kołki fasadowe wbijane oraz talerze fasadowe.

Dostępne są także zamocowania dachów płaskich, czyli tuleje tworzywowe, wkręty dachowe i podkładki stalowe.

Inne produkty marki Rawlplug

Rawlplug ma też w swojej ofercie produkty do systemu biernej ochrony przeciwpożarowej. Są to zaprawy, uszczelniacze, przegrody i opaski ognioochronne. Ponadto, znaleźć można także różnego rodzaju piany i uszczelniacze przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań w budownictwie. Rawlplug ma również w ofercie wkręty do drewna, do konstrukcji drewnianych, do płyt gipsowo-kartonowych oraz wkręty samowiercące. Oprócz tego, dostępne są akcesoria wykorzystywane w technice montażu ręcznego i bezpośredniego, np. w technologii gazowej, pneumatycznej, prochowej i wykonywania zbrojeń. Są także specjalne zszywacze oraz profesjonalne pistolety do klejenia na gorąco, które wykorzystywane są w pracach sanitarnych, ale i dekoracyjnych.

zostaw komentarz