Myjki ciśnieniowe – do czego potrzebujesz? Gdzie najczęściej używane?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup myjki ciśnieniowej. Doceniają ją zwłaszcza osoby mieszkające w domach. Skąd jej rosnąca popularność? Wszystko dlatego, że ma szerokie zastosowanie przy czyszczeniu kłopotliwych, trudno zmywalnych zanieczyszczeń oraz trudno dostępnych powierzchni. Poniżej znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania o to, na czym polega działanie myjki, czym się kierować przy wyborze i gdzie ją kupić.

Myjka ciśnieniowa ? co to takiego?

Mówiąc w skrócie, działanie wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego, potocznie zwanego myjką, polega na wielokrotnym zwiększeniu ciśnienia wody. Dzięki temu umożliwia czyszczenie trudnych zabrudzeń. W korpusie urządzenia znajduje się pompa, która wytwarza odpowiednie ciśnienie wody. Wystarczy więc podłączyć urządzenie do ujęcia wody np. do kranu w garażu lub węża ogrodowego. Niektóre urządzenia przy zastosowaniu dodatkowego filtra i węża zasysającego mogą pobierać wodę także ze zbiorników, np. ze stawu, jeziora, beczki, czy nawet wiadra. Ciecz z pompy pod ciśnieniem dostaje się do pistoletu natryskowego specjalnym wężem wysokociśnieniowym.

warto zerknąć:  Co zrobić, żeby szybciej zasnąć ? 7 skutecznych sposobów

Gdzie kupić myjkę ciśnieniową?

Szukając takiego sprzętu zwykle udajemy się do firmowych sklepów producentów lub do stacjonarnych marketów budowlanych. Często przez to ograniczamy sobie ich wybór, a także przepłacamy. Pamiętaj więc, że myjki ciśnieniowe kupisz także w internetowych sklepach budowlanych, np: https://www.stukpuk.pl/elektronarzedzia/myjki-i-odkurzacze/myjki-cisnieniowe.html, więc może warto skorzystać z takiej możliwości? To gwarancja większego wyboru i niższej ceny, a także wygoda i oszczędności czasu.

Myjka ciśnieniowa ? zastosowanie

Wbrew powszechnie panującym opiniom, wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące nie służy tylko i wyłącznie do mycia samochodów. Jego działanie okazało się bardzo przydatne także w dużych gospodarstwach domowych i w ich otoczeniu. Oto to, co pomoże wyczyścić w domu, w garażu i w ogrodzie:

 • pojazdy: rowery, skutery, motocykle, samochody osobowe, dostawcze, kampery,
 • narzędzia ogrodowe: taczki, łopaty itp.,
 • meble ogrodowe i baseny,
 • ścieżki, chodniki, podjazdy,
 • ogrodzenia, schody, elewacje, a nawet okna.
warto zerknąć:  Projektowanie, doradztwo, logistyka urządzeń elektronicznych - Top 10 firm w Polsce

Samochód podczas mycia

Zalety myjek ciśnieniowych

Oprócz tego, że myjka ciśnieniowa umożliwia łatwe umycie tak wielu przedmiotów i powierzchni, ma jeszcze szereg innych zalet. Wśród nich warto wymienić:

 • zmniejszenie zużycia wody,
 • zwiększenie wygody pracy,
 • zmniejszenie wysiłku potrzebnego do wyszorowania trudno zmywalnych zanieczyszczeń,
 • łatwość użycia – obsługa ich jest bardzo prosta dla każdego użytkownika,
 • zmniejszenie zużycia środków myjących.

Czym się kierować przy wyborze myjki?

Urządzenie urządzeniu nierówne. Mamy wielu producentów i wiele rodzajów myjek. To, na jaką się zdecydujemy powinno zależeć od naszych potrzeb i kwoty jaką chcemy przeznaczyć na ten cel. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • moc myjki ? to od niej zależy zużycie prądu,
 • ciśnienie robocze i maksymalne ? to jeden z najważniejszych parametrów. W przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku domowego, ciśnienie wody zwykle nie przekracza 160 barów. Do większości czynności w zupełności wystarcza 50-130 barów,
 • maksymalną temperaturę wody doprowadzanej do urządzenia, ewentualnie czy w urządzeniu jest podgrzewacz,
 • wydajność pompy – optymalna będzie na poziomie pomiędzy 300 a 500 l/h,
 • zbiornik na detergent ? warto sprawdzić, jaka jest jego pojemność, czy jest przezroczysty, a także na to, w jaki sposób się go podłącza,
 • długość węża i kabla zasilającego ? to decyduje o zasięgu pracy,
 • wymiary i wagę myjki ? ciężkim sprzętem o dużych gabarytach nie dość, że trudniej się operuje, to jeszcze nie ma jak go przechowywać,
 • wyposażenie dodatkowe ? w zestawie zazwyczaj jest lanca ciśnieniowa, dobrze by było, gdyby dodano dyszę rotacyjną, która pozwala na skierowanie strumienia na powierzchnię pod dość ostrym kątem, a także różnego rodzaju szczotki i pianownice.
warto zerknąć:  Jak wybrać odpowiednią pralkę?

komentarze 3

 1. Panda Odpowiedz

  Ja zawsze jeździłam do myjni, ale odkąd mąż kupił taką myjkę ciśnieniową, to sami sobie świetnie radzimy. Bardzo fajna sprawa, mniej wydajemy, a rzeczywiście myjemy nią nie tylko samochody, ale i rowery, i inne sprzęty.

 2. Kendra Odpowiedz

  A ja zawsze jeżdżę na myjnię. Nie mam czasu, żeby samej sprzątać, więc korzystam z takiego udogodnienia.

 3. lidia wilk Odpowiedz

  u nas myjka ciśnieniowa najlepiej sprawdza się do mycia okien w domu ale i do mycia samochodu. Mamy taką profesjonalną myjkę do mycia samochodów Detail King.

Zostaw komentarz