modna aranżacja łazienki

Aranżacje łazienek, które zachwycają!

Aranżacja łazienki jest dużym wyzwaniem, które wymaga gruntownie przemyślanej koncepcji. Co zrobić kiedy chcemy, aby nasze domowe spa zachwycało niebanalną stylistyką, tworzyło efektowną i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń?

aranżacja łazienki

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji łazienki?

Poszukując oryginalnych i praktycznych rozwiązań łazienkowych nasza wyobraźnia napotyka na ograniczenia związane z kosztem remontu i dostępną przestrzenią. Dobry pomysł na nową łazienkę musi gwarantować swobodę codziennej toalety.

Szukajmy więc w naszych gustach i rozsądku, warto też korzystać z koncepcji rynkowych. Niezależnie czy oczekujemy nietypowych aranżacji, czy decydujemy się na standardowe rozwiązania musimy pamiętać, że wybrana stylistyka będzie nam towarzyszyła przez lata. Wertując kolejne projekty warta uwagi jest aranżacja łazienki autorstwa Bellamica, która łączy designerskie projekty z racjonalną organizacją przestrzeni.

Pasjonaci nowatorskich eksperymentów wnętrzarskich powinni wiedzieć, że to co obecnie na topie może za kilka lat męczyć oko. Bogata oferta łazienkowych inspiracji nie może przytłoczyć praktycznego podejścia do tematu, musimy pamiętać zawsze o wyposażeniu, które ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Jakie trendy obowiązują obecnie podczas urządzania łazienki?

nowoczesna aranżancja łazienki

W łazienkowych aranżacjach barokowy luksus odszedł do lamusa, nadszedł czas na minimalizm i prostotę. W myśl zasady „mniej oznacza więcej” projektanci proponują pomieszczenia, które nie przytłaczają przepychem i bogatym wzornictwem. Dekoracyjny rozmach został zastąpiony prostym designem, który wprowadza w pomieszczenie spokój i porządek.

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim jest tutaj sprawdzonym pomysłem. Połączenie białych płytek z drewnianymi elementami sprawia, że przestrzeń jest jednocześnie jasna i przytulna. W modnych obecnie łazienkach, urządzonych w stylu loftowym, wykorzystuje się materiały jak cegła czy beton. Kiedy obawiamy się, że pomieszczenie będzie zbyt industrialne możemy zdecydować się tylko na szary lub inny, ciemny akcent na ścianie lub podłodze.

aranżacja łazienki z elementami vintage

Równie popularne są wnętrza urządzone w stylu rustykalnym, z elementami vintage. Dominują tutaj naturalne materiały, ponadczasowe drewno i kamień dają możliwość wielu wariacji wnętrzarskich.

Sprawdzone aranżacje małych łazienek

Mała powierzchnia łazienki wymaga ergonomicznych rozwiązań, odrobina wyobraźni pozwoli zaadaptować przestrzeń tak, aby prezentowała się stylowo i spełniała praktyczne wymogi. Właściciele niewielkich łazienek koniecznie powinni decydować się na jasne kolory płytek, ścian, biel i jej odcienie optycznie powiększą mikoprzestrzeń pomieszczenia. Szafka pod umywalkę, półki czy rama lustra mogą odcinać się ciemniejszymi barwami, szare czy nawet czarne akcenty nadają aranżacji elegancji i klasy.

Rozległe wzornictwo nie jest tutaj wskazane, mozaiki i patchworki mogą sprawić, że koncepcja będzie ocierała się o kicz. Jeden mocniejszy akcent możemy zastosować na ścianie umywalkowej, przykuje wzrok, jednak nie przyprawi o ból głowy.

Niezwykle istotne jest oświetlenie, zbyt mała ilość światła to kardynalny błąd w aranżacji małej łazienki. Kilka punktów świetlnych na ścianach i suficie powiększy wizualnie przestrzeń, zrekompensuje brak światła dziennego.

zostaw komentarz