windy budowlane usprawnienie na budowie

Windy budowlane – czyli usprawniamy pracę na budowie

Bardzo trudno wyobrazić sobie współczesne budowy bez wind budowlanych, które w znacznym stopniu przyspieszają wszystkie prace wysokościowe. Ich modeli jest oczywiście mnóstwo i dopasowane są do różnego ciężaru towaru, jak i osób. Warto przyjrzeć się kilku podstawowym typom tych produktów.

Na każdej budowie

Na polskich budowach wyciąg pochyły to najpopularniejszy przykład windy budowlanej (zobacz na: www.superbudowlani.pl/katalog/windy-budowlane-geda). Wynika to przede wszystkim z tego, że jest on bardzo prosty w transportowaniu, a ponadto jego długość, jak i kąt wyciągu można w dowolny sposób modyfikować. Sprawdza się on przede wszystkim przy okazji budowy dachu czy kominów.

Szybko i wygodnie

Do transportu mniejszych towarów warto wykorzystać wyciągarki linowe, które być może nie mają zbyt wielkiej ładowności, ale są bardzo szybkie w instalacji i pozwalają na bezpieczny transport podstawowych narzędzie na wyższe kondygnacje budynku. W przypadku większych gabarytów trzeba oczywiście skorzystać ze wspomnianych wyżej wyciągów pochyłych.

Transport pracowników

Czasami jednak to nie sprzęt, ale pracownicy muszą zostać przetransportowani na kolejne piętra budynku. Idealnie w tym celu sprawdzają się przede wszystkim podwieszane platformy linowe, na których może znaleźć się naraz nawet kilka osób. Wiele prac budowlanych jest prowadzonych właśnie z tego rodzaju windy.

Korzyści

Jakie są jednak główne korzyści z inwestycji w tego rodzaju sprzęt? Przede wszystkim jest to czas. Rozłożenie rusztowań trwałoby wiele dni, a ponadto i tak konieczne stałoby się zainstalowanie dodatkowej małej windy, która pomogłaby pracownikom na przetransportowanie sprzętu na wyższe piętra. Co więcej winda pozwala na bardzo szybkie przemieszczenie się pracowników z jednego miejsca na drugie, dzięki czemu nie muszą oni przemierzać tej odległości pieszo. Oczywiście w wielu przypadkach konieczne jest rozłożenie rusztowań, zwłaszcza przy bardziej podstawowych pracach budowlanych, jednak przy mniejszych pracach wykończeniowych znacznie bardziej efektywne okażą się windy.

Wybierz mądrze

W przypadku wyboru odpowiedniej windy należy pamiętać o tym, że jest to produkt, który ma nam służyć latami, więc nie możemy oszczędzać na jakości wykonania tych maszyn. Ważne, by postawić na firmy, które mają już od lat wyrobioną renomę na światowym rynku.

zostaw komentarz