jak dbać o zdrowie (archiwum)

Ulica miasta Polanica Zdrój
Turystyka i Sport, Zdrowie i Uroda

Uzdrowisko w Polanicy Zdrój, które wybrać, które optymalne i dla kogo?

Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, znana przede wszystkim ze swoich wód leczniczych, a także licznych uzdrowisk i sanatoriów, w których można skorzystać z szeregu zabiegów zdrowotnych. Jakie uzdrowiska tam się znajdują i dla kogo? Na co można się leczyć w sanatorium?

herbata
Dietetyka i odchudzanie, Zdrowa żywność i Zielarstwo

Rodzaje herbat i ich właściwości. Jak parzyć i podawać różne rodzaje herbaty?

Herbata jest naparem przyrządzanym z liści oraz kwiatów roślin znanym od wieków. Kultura picia herbaty rozwinęła się najwcześniej Chinach i Japonii, a następnie zaczęła rozprzestrzeniać się na całym świecie. Dziś jest to bardzo popularny napój także w Polsce, a jej smakosze odkrywają coraz więcej jego pozytywnych właściwości i sposobów parzenia.

problemy seksualne par
Psychologia, Zdrowie i Uroda

O wpływie hormonów na impotencję

Impotencja to problem, z którym boryka się bardzo wielu mężczyzn. Raport World Health Organization pokazuje, iż może on dotyczyć nawet 150 milionów osób. Według niektórych statystyk w Polsce z tą wstydliwą przypadłością zmaga się od 1,5 do 3 milionów mężczyzn. Choć na zaburzenia erekcji cierpią na ogół panowie po 45. roku życia, zdarza się, że […]

płaski brzuch
Zdrowa żywność i Zielarstwo, Zdrowie i Uroda

Jak schudnąć zimą?

Zima to pora roku, która nie nastraja nas do aktywności fizycznej. Większość z nas woli zaszyć się w domu i z filiżanką gorącej czekolady w ręku doczekać do pierwszych roztopów. Zima to również czas, w którym jemy więcej i bardziej tłusto. A to nie sprzyja w utrzymaniu figury modelki i może objawić się kilkoma nadprogramowymi […]

Kobieta w białej bieliźnie
Ginekologia, Zdrowie i Uroda

Jak dbać o zdrowie intymne?

Każda kobieta, która dba o swoje zdrowie wie, jak bardzo podatne na podrażnienia i wszelkiego rodzaju infekcje są miejsca intymne. Dlatego niezwykle ważna jest ich codzienna, właściwa pielęgnacja. Dowiedz się, jak dbać o higienę a czego się wystrzegać, aby w pełni cieszyć się zdrowiem intymnym.

Grafika przedstawiająca jelita we wnętrzu człowieka
Zdrowie i Uroda

Krew w kale i śluz w kale ? jakie przyczyny?

Obecność krwi i śluzu w kale zawsze powinna być powodem do niepokoju i zasięgnięcia porady lekarskiej. Zanim udamy się do lekarza, sprawdźmy, co może być tego przyczyną.

Grzybica to częsta kobieca dolegliwość
Ginekologia, Zdrowie i Uroda

Co zrobić, gdy rozpoznasz u siebie objawy grzybicy pochwy?

Swędzenie, pieczenie, uporczywy ból, a nawet obrzęk pochwy utrudniają Ci normalne funkcjonowanie? Takie problemy z Twoim zdrowiem intymnym mogą być objawem popularnej infekcji.

Kobieta w bawełnianej bieliźnie
Ginekologia, Zdrowie i Uroda

Cykl miesiączkowy czyli skąd się biorą zmiany nastroju u kobiet

Kobieta zmienną jest ? za tę starą jak świat prawdę odpowiedzialne są ni mniej, ni więcej, tylko hormony. To za ich sprawą kondycja psychofizyczna kobiety, jej nastroje, humory, zdolność koncentracji zmieniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na szczęście znając mechanizmy rządzące organizmem kobiety, można próbować przewidzieć jej zachowanie.

Kobieta chora na grypę leży w łóżku
Medycyna naturalna, Zdrowie i Uroda

Wszystko o grypie ? objawy, powikłania i leczenie

Jesień i zima to trudny czas dla organizmu. W tych miesiącach bakterie i wirusy nie raz zaatakują nasz układ odpornościowy. Jedną z najgroźniejszych chorób w tym okresie jest grypa. Jak ją trafnie rozpoznać i jakie niesie za sobą powikłania? Czym różni się od zwykłego przeziębienia i czemu jest tak groźna? Czym ją najlepiej leczyć?

Jak leczyć zespół jelita drażliwego?
Dietetyka i odchudzanie, Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie leczyć zespół jelita drażliwego?

Według najnowszych dostępnych danych szacunkowych problemy o charakterze czynnościowym w obrębie układu pokarmowego stanowią niemal połowę przypadków wśród pacjentów zgłaszających się po specjalistyczną poradę lekarską. Najczęściej diagnozowany jest zespół jelita drażliwego (często w literaturze medycznej określany jako IBS od angielskiego ?Irritable Bowel Syndrome?, czasem także jako zespół jelita nadwrażliwego albo nerwica jelit). Jest to przewlekła […]