wysiłek i determinacja sprawiają, że docieramy do celu

Chcieć znaczy móc, czyli myśli stają się rzeczami

Mike Dooley ? autor i zarazem także główny bohater książki ?Myśli stają się rzeczami?, na podstawie własnych życiowych doświadczeń uświadamia ludziom we wspomnianym dziele, że chcieć to znaczy móc. Jest to już kolejna odsłona przepisu na życiowy sukces autorstwa Dooleya ? niektórzy na pewno znają film czy też książkę pod niewiele mówiącym tytułem ?Sekret?. Utwór ?Myśli stają się rzeczami? skierowany jest do osób głodnych sukcesu, a przede wszystkim pragnących ziścić swe najskrytsze marzenia.

1. Życie jest podróżą

Dooley sugeruje, by każdy kolejny dzień potraktować jak nową szansę na lepszy byt. Ukazuje nam także, w jaki sposób powinno się wykorzystać wszelką chwilę, by móc czerpać z niej najprawdziwszą radość. Zdaniem autora, jeśli człowiek tylko otworzy się na świat i uwierzy w ogromne możliwości, jakie w nim drzemią, może osiągnąć praktycznie wszystko. Musi jednakże przy tym należycie obchodzić się ze swoim życiem, a przede wszystkim potraktować je jako fascynującą w swej istocie podróż.

Mike Dooley usiłuje tutaj przekonać swoich czytelników, iż warto zaufać swojemu potencjałowi, a nawet nieraz całkowicie mu się podporządkować. Ów potencjał bezwarunkowo wypływa z pojedynczych, niekiedy najzupełniej przypadkowych myśli. Z całego utworu wynika, iż to sposób myślenia kreuje nasze wibracje. To od niego właśnie zależy, kim jesteśmy, w co wierzymy oraz jak postępujemy.

2. Niezwykła moc myśli

Bardzo istotna jest wiara, która wyznacza granice naszych możliwości i formuje ? często przy tym ograniczając ? daną wizję świata. Myślenie jest odpowiedzialne za kształtowanie emocji, a te z kolei za dokonywane przez nas czyny.

W książce Dooleya odnajdziemy takie oto słowa: ?Myśli są rzeczami, które przyciągają do Ciebie życie. Jak magnes do stali. To dzięki nim marzenia się spełniają. To naprawdę tak proste i daje tyle przyjemności. Po prostu określ, czego pragniesz, i wyobraź sobie, że to masz?. Autor utworu wyraźnie więc gloryfikuje zwykłe myśli, które stanowią jak gdyby zalążek spełnienia marzeń i najskrytszych fantazji.

3. Idealna propozycja nie tylko dla zagubionych

Dooley na podstawie swoich osobistych doświadczeń, stara się, aby zainspirować swoich czytelników do śmiałego działania. W dziele tym pojawiają się nad wyraz liczne i w każdej mierze dla nas cenne wskazówki i inspiracje. Jest ono zatem skierowane do osób poszukujących możliwości rozwoju osobistego, które do tej pory miały nieszczęście borykać się ze swoim, narzucającym bariery i ograniczenia, brakiem wiary we własne siły. Książka na pewno stanowi pewnego rodzaju drogowskaz, który z dużą skutecznością wyznacza czytelnikom lepszą drogę, umożliwiającą spełnienie wszelkich zamierzeń. A właśnie takiego zastrzyku motywacji wielu z nas potrzebuje.

1 komentarz

  1. portela Odpowiedz

    Pozytywne myślenie jest ważne, ale sądzę, że twierdzenie „chcieć to móc” jest mocno krzywdzące. Powie się takie coś, a potem okaże się, że wcale tak nie jest i następuje pogłębienie negatywnego myślenia. Trzeba umieć to jednak równoważyć, a nie zakłamywać rzeczywistość.

zostaw komentarz